Nano Gravel 45 on TUNE-valikoimassa monipuolisin hiilikuituinen gravel-kiekkosetti. 45 mm korkeiden hiilikuituisten vanteiden ansiosta kiekkosetti on aerodynamiikalla optimoitu ja siten ihanteellinen sekä gravel-kilpailuihin että nopeisiin ryhmäajoihin maastossa. Vanteiden runsas 30 mm:n sisäleveys mahdollistaa leveiden renkaiden käytön alhaisella ilmanpaineella – mikä takaa huomattavasti enemmän mukavuutta, hallittavuutta ja pitoa kaikilla alustoilla.
Olipa kyseessä sitten kilpailu, nopeat ryhmäajelut tai useita päiviä kestävät retkipyöräilyt – Nano Gravel 45 vie sinut määränpäähän tehokkaammin, nopeammin ja luottavaisemmin.
| Tuotenimi: | Tune Nano Gravel 45 Kiekkosetti - 28" | Hiilikuitu | Clincher | Centerlock - 12x100mm | 12x142mm - Micro Spline |
| Valmistaja: | Tune |
| Tuotenumero: | TUN769210 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Allroad / Gravel |
| keskiöt: | Nano CL |
| pinnat: | SAPIM CX-Ray |
| vanteet: | Carbon |
| vaihdejärjestelmä: | 12 |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| akseli vakio: | 12x100 mm (ER), 12x142 mm (TR) |
| Pyöräversio: | Pyöräsarja, Pyöräsarja 1 300 - 1 700 g |
| Vapaarattaan runko: | Micro Spline (Shimano 12s MTB) |
| jarrujärjestelmä: | Keskilukko/AFS |
| rengastyyppi: | Wire Bead -rengas, Taiteltava rengas, Tubeless Ready |
| sovitusrenkaan mitat: | 47-57mm |
| ETRTO: | 30-622 |
| vanteen leveys: | 36mm |
| sisäprofiilin leveys: | 30mm |
| vanneprofiilin korkeus: | 45mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 130kg |
| vapaaratasjärjestelmä: | Micro Spline POEtry69 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 1355g |
| valmistajan tuotekoodi: | LRS.NaGRC45.BeaStd.MS.POE69.bck |
| Pinnareikien lukumäärä: | 24 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Punnittu versio: | +/- 3% |
| GTIN: | 4062266331782 |