Ergotec EP-M -polkimet ovat korkealaatuisia, kestävästä polypropeenista valmistettuja polkimoja, jotka ovat kehitettyjä erityisesti (e-)trekking-, (e-)SUV- ja (e-)MTB-maastopyöräilyyn. Polkimen koko on 103 mm x 100 mm, joten sen poljintaso on tilava. Kovera muoto mahdollistaa optimaalisen voiman siirron, kun taas integroidut nastat takaavat erinomaisen pidon. Kestävä 7 mm:n CroMo-akseli takaa optimaalisen vakauden ja kestävyyden. EP-M-polkimessa on korkealaatuiset IGUS-liukulaakerit, jotka takaavat sujuvan ja kestävän suorituskyvyn. Lisäksi polkimessa on K-numeroidut heijastinten ryhmät, jotka lisäävät turvallisuutta tieliikenteessä.
| Tuotenimi: | Ergotec EP-M Polkimet |
| Valmistaja: | Ergotec |
| Tuotenumero: | ERT769139 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Vaellus, Sähköpyörä, MTB |
| Poljinversio: | Litteä poljin / alustan poljin |
| alustan koko: | 103 x 100mm |
| Polkimen kierrekoko: | 9/16" |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 350g |
| valmistajan tuotekoodi: | 86074001 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Poljinakselimateriaali: | Ruostumaton teräs |
| Poljinrunkomateriaali: | Muovi |
| painoraja: | 160kg |
| GTIN: | 4016538120802 |
| Valmistajan sivu: | https://www.ergotec.de/ |