Pituus ja loiva ohjauskulma takaavat korkean turvallisuuden, vakauden ja hallittavuuden – erityisesti haastavilla poluilla. Tämä rakenne tarjoaa sekä aloittelijoille että kokeneille pyöräilijöille luotettavan ajokokemuksen ja tekee pyörästä ihanteellisen kumppanin maastossa.
Eccentric Lite -sarjan mallit on varustettu tehtaalla monipuolisilla ominaisuuksilla, mutta ne tarjoavat myös erinomaisen pohjan tuleville mukautuksille ja päivityksille. Eccentric Lite edustaa siis modernia polkuajoa ilman kompromisseja ja on suunnattu kaikille, jotka etsivät tehokasta, monipuolista ja tulevaisuudenkestävää jäykkäperäistä pyörää.
| Tuotenimi: | NS Bikes ECCENTRIC LITE 1 - 29" Maastopyörä - 2026 - raw |
| Valmistaja: | NS Bikes |
| Tuotenumero: | NBI769136 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | Allroad / Gravel |
| keskiöt: | NS Bikes |
| vanteet: | Octane One Solar | Tubeless Ready |
| ketju: | Shimano |
| rataspakka: | Sunrace CSMZ800 |
| vaihtaja: | Shimano Deore SL-M6100 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano Deore RD-M6100 |
| keskiölaakerit: | Shimano BSA | 73mm |
| etuhammasratassuhde: | 32 |
| kampisarja: | Shimano Deore FCMT510 |
| jarrut: | Shimano BR-MT410 | 180/180mm |
| satulatolppamalli: | Kalloy | 31.6mm |
| satula: | WTB Volt |
| ohjaustanko: | NS Bikes Bar | 31.8mm | 760mm | 12mm Rise |
| ohjainkannatin: | NS Bikes Drop | 31.8mm | 50mm | -10° |
| haarukka: | RockShox Judy Silver TK Solo Air |
| ohjauslaakeri: | GW |
| runko: | AL6061-T6 |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 11-51 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| gripit: | NS Bikes Hold Fast |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| haarukan joustovara: | 120 mm |
| renkaat: | Maxxis Rekon | EXO | TR | 29x2.40" |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Harmaa |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 13200g |
| valmistajan tuotekoodi: | BI-NSB-2232 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | NS Bikes - Eccentric |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 2019090014970, 2019090014987, 2019090014994 |
| Valmistajan sivu: | http://www.ns-bikes.com |