Heritage Cycling Cap on ajaton pyöräilyasuste, jossa yhdistyvät klassinen tyyli ja moderni mukavuus. Osana HERITAGE 2.0 Fresh Drop -mallistoa se ammentaa inspiraatiota 1980-luvun tunnusomaisesta, retrofuturistisesta Memphis-tyylistä ja muuntaa sen toimivaksi pyöräilyasusteeksi katu- ja gravel-ajoon.
Materiaali
100% polyesteri
| Tuotenimi: | Sportful Heritage Pyöräilylakki - 002 Black |
| Valmistaja: | Sportful |
| Tuotenumero: | SPF769116 |
| Materiaali: | 100% polyesteri |
| Kompressio: | Ei |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Unisex |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä, Allroad / Gravel |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali |
| pestävyys: | 40 °C, älä valkaise |
| vuodenaika: | Kesä |
| lämpötila-alue: | +35°C / +15°C |
| päähineversio: | Pyöräilylakki |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 32g |
| GTIN: | 8056006752469 |
Löydät alta valmistajan Sportful vaatekokoja koskevia tietoja.
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL | XXL |
|---|---|---|---|---|---|---|
| pään ympärysmitta (cm) | 52 - 53 | 54 - 55 | 56 - 57 | 58 - 59 | 60 - 61 | 62 - 63 |
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
Kansainvälinen XXL
| Kansainvälinen | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|
| pään ympärysmitta (cm) | 48 - 50 | 50 - 53 | 53 - 54 | 54 - 55 |
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL