Heritage Print -sukat yhdistävät mukavuuden, suorituskyvyn ja näyttävän ulkonäön välttämättömään pyöräilyvarusteeseen, joka on suunniteltu sekä maantie- että gravel-retkille. Osana HERITAGE 2.0 Fresh Drop -mallistoa nämä sukat ovat saaneet inspiraationsa 1980-luvun retrofuturistisesta Memphis-tyylistä ja tuovat Sportfulin perinnön esiin modernissa, ammattilaisurheilusta inspiraationsa saaneessa asusteessa.
Materiaali
Nilkka: 75% polyesteri, 25% elastaani
Jalka: 80% polyamidi, 20% elastaani
| Tuotenimi: | Sportful Heritage Print Sukat - 002 Black Heritage |
| Valmistaja: | Sportful |
| Tuotenumero: | SPF769109 |
| Materiaali: | Nilkka: 75% polyesteri, 25% elastaani Jalka: 80% polyamidi, 20% elastaani |
| Kompressio: | Ei |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Unisex |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä, Allroad / Gravel |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali |
| pestävyys: | 40 °C, älä valkaise |
| vuodenaika: | All-season |
| lämpötila-alue: | +35°C / +15°C |
| sukkien pituus: | pitkä |
| sukkaversio: | ei pehmusteita |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Harmaa |
| Paino: | 66g |
| GTIN: | 8056006752438, 8056006752445, 8056006752452 |
Löydät alta valmistajan Sportful vaatekokoja koskevia tietoja.
| Kansainvälinen | S | M | L | XL | XXL |
|---|---|---|---|---|---|
| EU | 38 - 39 | 40 - 41 | 42 - 43 | 44 - 45 | 46 - 47 |
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
Kansainvälinen XXL
| Kansainvälinen | S | M / L | XL |
|---|---|---|---|
| EU | 36 - 39 | 40 - 43 | 44 - 46 |
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M / L
Kansainvälinen XL
| Kansainvälinen | S / M | L / XL |
|---|---|---|
| EU | 34 - 38 | 39 - 41 |
Kansainvälinen S / M
Kansainvälinen L / XL