Tuulitunnelissa, tiellä ja vaa’alla testattu Reserve RD1 -ohjaustanko-ohjainkannatin-yhdistelmä tarjoaa virtaviivaisen aerodynamiikan ja herkän ajokäyttäytymisen. RD1:llä ei ole painorajoitusta kuljettajalle, ja sille myönnetään elinikäinen takuumme. Ohjaamo tarjoaa täysin integroidun kaapelireitityksen ACROS-ICR-järjestelmälle, tukee 1 1/8 tuuman ruotoputkia ja toimitetaan integroidulla tietokoneen kiinnikkeellä. Ohjaustanko on valmistettu yksiosaisesta hiilikuiturakenteesta. Hiilikuituasiantuntijat toimittavat ohjaustanko-ja ohjainkannatin-kokonaisuutensa ilman painorajoitusta ja elinikäisellä takuulla.
Aerodynamiikka
Tuulitunnelissa testattu: RD1 säästää 29 sekuntia 40 km:n matkalla verrattuna muihin testattuihin ohjaustankoihin. Koska jokainen sekunti on tärkeä, jokainen etu on tärkeä
Hoikka – älykäs – sileä
Maksimaalisen aerodynamiikan saavuttamiseksi kaikki kaapelit on vedetty kokonaan sisäpuolelle. Rakenne perustuu Acros-ICR-ohjainlaakeristandardiin ja on yhteensopiva useimpien polkupyörien kanssa.
| Tuotenimi: | Reserve RD1 Integroitu ohjaustanko |
| Valmistaja: | Reserve |
| Tuotenumero: | RSV769037 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| Ohjaustangon design: | Tanko-ohjainkannatin-yksikkö |
| Ohjaustangon ominaisuudet: | Droppi < 130 mm (kompakti), Ulottuma < 80 mm, Aero (litistetty osa), Flare / taivutettu droppi |
| jousto: | 125mm |
| tangon ulottuma: | 75mm |
| Drop Flare: | 6° |
| ohjainkannattimen kiinnityskorkeus: | 35mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Ohjausputken Ø - Ylä: | 1 1/8“ |
| tangon leveys: | 360 mm, 380 mm, 400 mm |
| GTIN: | 4250773306595, 4250773306564, 4250773306557, 4250773306526, 4250773306588, 4250773306540, 4250773306519, 4250773306571, 4250773306533, 4250773306502 |
| Valmistajan sivu: | https://www.reservewheels.com/ |