Nimetty Henrik Bergstedtin mukaan. Toinen kuuluisan Osthang-lumilautakaupan perustajaveljeksistä. Täydellinen retkeilyyn.
Etkö osaa päättää, tarvitsetko kirkkaat vai tummat linssit? Silloin fotochromiset linssit ovat oikea ratkaisu sinulle! Aivan kuten Rap Metal, ne ovat kaksi-yhdessä-ratkaisu. Aurinkolasit ja kirkkaat silmälasit samassa runkoissa. Toisin sanoen, ne sopivat täydellisesti vaellukseen, pyöräilyyn ja lumilautailuun. Ne sopeutuvat automaattisesti vaihteleviin valo-olosuhteisiin ja tarjoavat sinulle kirkkaan näkymän sekä suojan UV-säteilyltä.
| Tuotenimi: | CHPO Henrik Silmälasit - Photochromic - White / Red |
| Valmistaja: | CHPO |
| Tuotenumero: | CPO768977 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| toiminta: | Pyöräily, Juoksu, Vapaa-aika, Talviurheilu |
| sukupuoli: | Unisex |
| materiaali: | Komposiitti |
| mitat (p/l/k): | 60/20/145mm |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä, MTB |
| silmälasien tyyli: | Koko kehys, Yhden linssin lasit |
| linssin ominaisuudet: | valonherkkä, UV-suoja |
| Valaistusolosuhteisiin: | Luokka 1 - huono sää, Luokka 2 - keskitaso, Kategoria 3 - kirkas |
| valonläpäisy: | 84-14% |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Valkoinen |
| Paino: | 100g |
| kehysten leveys: | 145mm |
| nenäsillan leveys: | 20mm |
| Linssin korkeus: | 60mm |
| GTIN: | 7340089111321 |
| Valmistajan sivu: | https://chpobrand.com |