Gates S550 -kampisarja on korkealaatuinen, erittäin kestävä kampisarja, joka on kehitetty erityisesti hihnavetoon yhdessä Rohloff-napojen kanssa. Vankka alumiinirakenne, tarkka Center Track -järjestelmä ja optimaalisesti sovitettu hihnalinja takaavat maksimaalisen luotettavuuden niin arjessa, pitkillä vaellusretkillä, retkipyöräilyssä kuin MTB-käytössäkin.
Esiasennettu Gates CDX Center Track -hihnaratas Direct Mount -rakenteella takaa heti käyttövalmiin, täydellisesti kohdistetun voimansiirron. Patentoitu Center Track -profiili keskiohjauksella estää luotettavasti hihnan luistamisen ja takaa tasaisen, tehokkaan juoksun jopa mudassa, sateessa ja pölyssä. Hyväksi todetut Mudportit pitävät lian poissa hammasprofiilista ja pidentävät koko järjestelmän käyttöikää.
Sarja koostuu kolmiosaisesta kampisarjasta, johon kuuluu FSA MegaExo (GXP) -keskiö, joka takaa suuren jäykkyyden, pitkän kestävyyden ja tarkan voimansiirron. S550 on siten ihanteellinen valinta vaativille ajajille, jotka etsivät huoltovapaata, kestävää ja täydellisesti sovitettua hihnakäyttöjärjestelmää.
Huomautus: Tuote toimitetaan ilman alkuperäistä pakkausta!
| Tuotenimi: | Gates Carbon Drive Kampisarja - S550 | CDX | Centertrack | Rohloff 54.7mm Hihnalinja - 50T - Erikoistarjous |
| Valmistaja: | Gates Carbon Drive |
| Tuotenumero: | GCD768906 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | Vaellus, MTB, Kaupunki |
| keskiön akseliprofiili: | GXP 22/24mm |
| suorakiinnitys standardi: | FSA, Gates |
| etuhammasratasversio: | Ratasrengas mukana, Hihnavetoa Varten |
| Etuhammasrattaan kiinnike: | Suorakiinnitys |
| Ketjulinja: | 54.7mm |
| Q-tekijä: | 139.4 mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 1007g |
| valmistajan tuotekoodi: | 78700167-AM |
| Painon lähde: | BIKE24 |
| Punnittu versio: | 170mm |
| Komponentti: | Kampisarja |
| number of teeth: | 50 |
| kampivarren pituus: | 170 mm |
| Valmistajan sivu: | http://de.gatescarbondrive.com/ |