Gates S250 -kampisarja on kestävä, huoltovapaa kampisarja, joka on kehitetty erityisesti päivittäiseen käyttöön urbaanissa ympäristössä. Se tarjoaa hiljaisen, puhtaan ja luotettavan toiminnan – ihanteellinen kaupunkipyörille, työmatkapyörille ja jokapäiväisille pyörille, jotka seisovat ulkona säällä kuin säällä ja joiden on toimittava jatkuvasti.
Gates CDX Fin Line -hihnaratasen ansiosta järjestelmä on kestävämpi ja toimii tarkemmin. Fin Line -geometria takaa optimaalisen ohjauksen ja tehokkuuden sekä estää hihnan sivuttaisliikkeen. Integroidut Mudport-suojat pitävät lian poissa hammasprofiilista ja varmistavat kestävän korkean suorituskyvyn.
Kampisarja perustuu vakaaseen alumiinirakenteeseen ja on suunniteltu tarjoamaan maksimaalista luotettavuutta urbaanielämässä – olipa kyseessä sitten päivittäinen työmatkapyöräily, ajaminen sateessa ja lumessa tai ulkona pysäköinti.
Huomautus: Tuote toimitetaan ilman alkuperäistä pakkausta!
| Tuotenimi: | Gates Carbon Drive Kampisarja - S250 | CDX Fin Line | Centertrack - Erikoistarjous |
| Valmistaja: | Gates Carbon Drive |
| Tuotenumero: | GCD768905 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | Vaellus, Kaupunki |
| keskiön akseliprofiili: | Neliö |
| etuhammasratasversio: | Ratasrengas mukana, Hihnavetoa Varten |
| Etuhammasrattaan kiinnike: | perinteinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 827g |
| Painon lähde: | BIKE24 |
| Komponentti: | Kampisarja |
| Pulttiympyrän halkaisija: | 130 mm |
| kampivarren pituus: | 170 mm |
| number of teeth: | 50 |
| Valmistajan sivu: | http://de.gatescarbondrive.com/ |