LIRY Kilian Jornet -sarja on saatavana vaaleanruskeissa sävyissä, jotka ovat saaneet inspiraationsa Norjan maisemista. Kehyksen yläosassa oleva Kilian Jornet -logo on todellinen katseenvangitsija. Kilian on nimittäin täysin vakuuttunut näiden silmälasien monipuolisuudesta ja luotettavuudesta ja käyttää niitä sekä arjessa että upeilla retkillään. SPECTRON 3 -linsseillä ja hopeisella Flash-pinnoitteella (kategoria 3) varustettu malli tarjoaa miellyttävää mukavuutta ja suojaa voimakkaassa auringonpaisteessa. Säädettävät sangat ja nenäsilta, joissa on liukumattomat insertit, takaavat turvallisen pidon ja yksilöllisen istuvuuden. Turvallinen valinta. Käytännössä todistettu.
Spectron 3
Luokan 3 polykarbonaattilinssi (näkyvän valon läpäisy: 12 %). Tämä monipuolinen linssi on kevyt mutta iskunkestävä ja sopii kaikenlaisiin aktiviteetteihin. Monipuolinen käyttö urheilussa ja arjessa. Laaja valikoima värejä ja peilipintoja värikkääseen muotoiluun.
| Tuotenimi: | Julbo Liry Kilian Jornet Silmälasit - Darkbrown / Lightbrown - grey - Multilayer Silver Spectron 3 |
| Valmistaja: | Julbo |
| Tuotenumero: | JBO768866 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| toiminta: | Pyöräily, Juoksu, Polkujuoksu |
| sukupuoli: | Unisex |
| silmälasien tyyli: | Puolikas kehys, Kahden linssin lasit |
| linssin ominaisuudet: | jatkuva sävy, UV-suoja |
| Valaistusolosuhteisiin: | Kategoria 3 - kirkas |
| linssimateriaali: | Polycarbonat |
| valonläpäisy: | 12% |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Ruskea |
| Paino: | 29g |
| kehysten leveys: | 128mm |
| Sangan pituus: | 133mm |
| linssien leveys: | 64mm |
| nenäsillan leveys: | 12mm |
| GTIN: | 3660576075214 |
| Valmistajan sivu: | http://www.julbo-eyewear.com/de/ |