FURY Kilian Jornet -sarja esittäytyy luonnollisissa ruskeissa sävyissä, jotka ovat saaneet inspiraationsa karuista maisemista, joita Kilian kulkee päivittäin. Lasin ja kehyksen yläosassa oleva Kilian-logo edustaa silmälasimallia, joka on todistanut toimivuutensa maastossa, joka ei anna anteeksi huolimattomuutta. SPECTRON 3 -lasit, joissa on hopeanvärinen Flash-pinnoite (kat. 3), tarjoavat luotettavan ja kattavan suojan voimakkaassa auringonpaisteessa.
Flash-käsittely tehostaa näkyvän valon suodatusta, jotta maasto pysyy selvästi näkyvissä myös täydessä vauhdissa. Wrap-around-muotoilun, suurten lasien ja sangoissa sekä nenäsillassa olevien liukumattomien inserttien ansiosta FURY pysyy paikallaan myös kovassa menossa. Suunniteltu nopeutta varten.
Spectron 3
Luokan 3 polykarbonaattilinssi (näkyvän valon läpäisy: 12 %). Tämä monipuolinen linssi on kevyt mutta iskunkestävä ja sopii kaikenlaisiin aktiviteetteihin. Monipuolinen käyttö urheilussa ja arjessa. Laaja valikoima värejä ja heijastuksia värikkääseen muotoiluun.
| Tuotenimi: | Julbo Fury Kilian Jornet Silmälasit - Darkbrown - grey - Multilayer Silver Spectron 3 |
| Valmistaja: | Julbo |
| Tuotenumero: | JBO768863 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| toiminta: | Pyöräily, Juoksu, Polkujuoksu |
| sukupuoli: | Unisex |
| silmälasien tyyli: | Koko kehys, Yhden linssin lasit |
| linssin ominaisuudet: | jatkuva sävy, UV-suoja |
| Valaistusolosuhteisiin: | Kategoria 3 - kirkas |
| linssimateriaali: | Polycarbonat |
| valonläpäisy: | 12% |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Ruskea |
| Paino: | 25g |
| kehysten leveys: | 135mm |
| Sangan pituus: | 115mm |
| linssien leveys: | 131mm |
| nenäsillan leveys: | 15mm |
| GTIN: | 3660576075207 |
| Valmistajan sivu: | http://www.julbo-eyewear.com/de/ |