Liity nopeaan ryhmään, anna kaikkesi sprintissä ja uhmaa tuulta irtiottoyrityksessäsi. Uusi Propel Advanced Pro on nyt kevyempi, pehmeämmin pyörivä ja tehokkaampi, ja se vie sinut eteenpäin nopeammin, jotta saat parhaan hyödyn irti jokaisesta ponnistuksesta.
Välitön nopeus
Hetkissä, joissa räjähtävä nopeus on ratkaisevaa – hyökkäyksen aloittamisessa, irtioton takaa-ajossa tai sprintissä maaliin – uusi Propel Advanced Pro on nopeampi ja dynaamisempi kuin koskaan ennen. Runko on edellistä sukupolvea kevyempi ja sen vääntöjäykkyys ja polkimien jäykkyys ovat paremmat, joten tunnet välittömän reaktion, kun poljet.
Kestävä korkea nopeus
Uudistettu runko ja integroidut komponentit takaavat tasaisemman ajokokemuksen, olitpa sitten ajamassa ryhmän mukana tai keräämässä harjoittelukilometrejä. Vector-satulatolppa on joustavampi kuin edellisessä sukupolvessa, kun taas etuhaarukka ja integroitu ohjaamo vaimentavat epätasaisuuksia ja tärinää edessä. Lisätyllä renkaan välyksellä voit asentaa jopa 32 mm:n renkaat, mikä parantaa ajokokemusta entisestään ja auttaa sinua ylläpitämään suurempia nopeuksia vähemmällä väsymyksellä.
Huippunopeus
Runko, ohjaamo, pyörät ja renkaat muodostavat järjestelmän, joka vähentää kokonaisvastusta, kun ajat suurella nopeudella. AeroSystem-runko ja integroitu ohjaamo vähentävät ilmanvastusta, kun taas Aero-pyöräjärjestelmä ja renkaat vähentävät vierintävastusta. Tämä tarkoittaa, että sinulla on enemmän nopeutta päästäksesi kärkeen, irtautuaksesi ryhmästä tai määrätäksesi vauhtia tasaisilla reiteillä ja nousuissa.
| Tuotenimi: | Giant PROPEL ADVANCED PRO-DA - Hiilikuituinen Maantiepyörä - 2027 - supernova grey |
| Valmistaja: | Giant Bikes |
| Tuotenumero: | GNT768826 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| keskiöt: | Giant Aero Hub |
| pinnat: | Aero Carbon |
| vanteet: | Giant SLR 0 50 Carbon |
| ketju: | Shimano Dura-Ace CN-M9100 |
| rataspakka: | Shimano Dura-Ace |
| vaihtaja: | Shimano Dura-Ace Di2 ST-R9270 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano Dura-Ace Di2 RD-R9250 |
| etuvaihtaja: | Shimano Dura-Ace Di2 FD-R9250 |
| keskiölaakerit: | Shimano PressFit |
| etuhammasratassuhde: | 52-36 |
| kampisarja: | Shimano Dura Ace FC-R9200 |
| jarrut: | Shimano Dura-Ace Di2 160/140mm | Shimano Dura-Ace Di2 ST-R9270 |
| satulatolppamalli: | Giant Vector | Carbon | -5/+15mm offset |
| satula: | Giant Fleet SL |
| tankoteippi: | Stratus Lite 2.0 |
| ohjaustanko: | Giant Contact SLR 0 Aero Handlebar-Stem-Unit |
| ohjainkannatin: | Giant Contact SLR 0 Aero Handlebar-Stem-Unit |
| haarukka: | Advanced SL Full Carbon | OD Aero Steerer |
| runko: | Advanced Carbon Frame |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 11-30 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - sähköinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | computer stem mount | 1 x carbon aero bottle cage |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| renkaat: | CADEX Aero | 700x28c | Tubeless Ready | 240 TPI |
| renkaan enimmäisleveys: | 32mm |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2027 |
| Väri: | Harmaa |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| Paino: | 6800g |
| valmistajan tuotekoodi: | 1074046105 | 1074046106 | 1074046107 |
| kaapelin reititys: | täysin integroitu |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | Giant - Propel |
| vaihteiden lukumäärä: | 2 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 4711291265882, 4711291265899, 4711291265905 |
| Valmistajan sivu: | https://www.giant-bicycles.com |