Cinturato™ SmarTUBE Lite on ultrakevyt sisärengas, joka on kehitetty nykyaikaiseen gravel-pyöräilyyn, jossa tehokkuus, paino ja käytännöllisyys vaikuttavat ratkaisevasti jokaiseen ajokertaan. Verrattuna tavalliseen Cinturato SmarTUBE -malliin se on jopa 28,6 % kevyempi ja 37,5 % ohuempi, mikä vähentää pyörivää massaa ja parantaa pyörän reagointikykyä. Samalla se on myös kompaktimpi varakuminä. Rullusvastuksen 6,3 %:n väheneminen takaa suuremman tehokkuuden ja varmistaa luotettavuuden myös pitkillä matkoilla. Kevyyden, sujuvan rullauksen ja kestävyyden ihanteellisen tasapainon ansiosta Cinturato™ SmarTUBE Lite on täydellinen valinta gravel- ja kestävyysmaastopyöräilyyn, sekä suorituskyvyn parantajana että käytännöllisenä ratkaisuna, joka on aina mukana.
Huomautus:
Vain levyjarrujen kanssa käytettäväksi.
| Tuotenimi: | Pirelli Cinturato SmarTUBE LITE sisärengas - 35/50-622/584 |
| Valmistaja: | Pirelli |
| Tuotenumero: | PIT768796 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Allroad / Gravel |
| pyörän koko: | 27,5" / 650B (584mm), 28" (622mm) |
| renkaan leveys: | 35 mm, 36 mm, 37 mm, 38 mm, 39 mm, 40 mm, 41 mm, 42 mm, 43 mm, 44 mm, 45 mm, 46 mm, 47 mm, 48 mm, 49 mm, 50 mm |
| sisärenkaan materiaali: | TPU |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Keltainen |
| Paino: | 36g |
| Punnittu versio: | 42mm |
| GTIN: | 8019227476002, 8019227475999 |
| Valmistajan sivu: | https://www.pirelli.com |