Kaikkien aikojen menestynein maantiepyörän renkaa – nyt keräilykelpoisella vaaleanpunaisella sivupinnalla.
Suuret kiertueet, monumentit, yhden päivän kilpailut, kriteeriumit – Corsa Pro on maailman vahvimpien pyöräilijöiden valinta, kun he tavoittelevat korkeimpia palkintokorokkeita arvostetuimmissa kilpailuissa. Ainutlaatuisen joustavan puuvillakudoksen ansiosta rengas tarjoaa World Tour -tason suorituskyvyn ja parantaa samalla kaarreajoa.
Valmistettu CarbonNeutral®-sertifioidussa tehtaassa. Tuotteen hiilijalanjälki: 1,45 kg CO2e (viitekoko 28-622).
Yhteensopivuusohjeet: 28 mm:n renkaiden leveyden tapauksessa
| Tuotenimi: | Vittoria Corsa Pro - TLR - Taitettava rengas - 30-622 | pink - Limited Edition |
| Valmistaja: | Vittoria Tires |
| Tuotenumero: | VIT768794 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| rengastyyppi: | Taiteltava rengas, Tubeless Ready |
| ETRTO: | 30-622 |
| renkaan ominaisuudet: | Skinwall |
| renkaan rungon tiheys: | 320TPI/EPI |
| renkaan leveys: | 30 mm |
| pistosuojaus: | Bead Shield | Anti-Puncture Belt |
| rengasseos: | Race Compound | Cotton |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta, Vaaleanpunainen |
| Paino: | 285g |
| valmistajan tuotekoodi: | 11A01158 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | Vittoria Tires - Corsa |
| GTIN: | 8022530046589 |
| Valmistajan sivu: | http://www.vittoria.com |