Moquai :n CNC-jyrsityt laakeriliuskat ruuvataan keskiön kuoriin. Tämä asennustapa estää ärsyttävät naksahdusäänet ja helpottaa myöhempää irrottamista. CNC-jyrsityissä MOQUAI-keskiöissä on keraamiset hybridi-laakerit. Keraamiset kuulat takaavat kevyen juoksun ja pitkän käyttöiän.
Alatukivarsi sopii runkoihin, joiden kotelon leveys on 86,5 mm, 89,5 mm tai 92 mm ja halkaisija 47 mm (T47-kierre). Suunniteltu kampiakseleille, joissa on Shimano Hollowtech II -akseli (halkaisija 24 mm).
HUOMIO! Vasemman kampin eturuuvin aiheuttaman sivuttaispaineen tulisi olla mahdollisimman pieni, jotta saavutetaan maksimaalinen käyttöikä!
Tärkeä huomautus: Asennukseen tarvitaan erityinen Moquai-pohjakannattimen työkalu (saatavana erikseen). MQ-BBT-Z1076-työkalu sopii T47-laakerikuorien asentamiseen.
| Tuotenimi: | Moquai keskiö - Ceramic | T47-86.5/89.5/92-24 |
| Valmistaja: | Moquai |
| Tuotenumero: | MOQ768584 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä, MTB |
| keskiötyyppi: | T47 |
| keskiön akseliprofiili: | 24 mm ontto akseli |
| keskiön kotelon leveys: | 86.5mm, 89.5mm, 92 mm |
| keskiörakenne: | Keskiökupit |
| kotelon halkaisija: | 47mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 125g |
| valmistajan tuotekoodi: | MQ-T478624C |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 4260486570404 |