Wilier Garda on suunniteltu pyöräilijöille, jotka arvostavat stressitöntä ajokokemusta ja modernia teknologiaa. Se yhdistää nykyaikaisen muotoilun ja korkean toiminnallisuuden ja takaa sujuvan, mukavan ajokokemuksen kaikilla reiteillä.
Pyörän ytimessä on hiilikuiturunko, jossa kaapelit on reititetty täysin sisäisesti. Tämä luo paitsi siistin ja selkeän ulkonäön, myös parantaa aerodynamiikkaa ja suojaa komponentteja ulkoisilta vaikutuksilta. Samalla renkaan välys on kasvanut jopa 32 mm:iin, mikä parantaa merkittävästi ajomukavuutta ja antaa pyörälle mahdollisuuden reagoida joustavammin vaihteleviin tieolosuhteisiin.
Garda onkin tärkeä askel nykyaikaisten maantiepyörien kehityksessä: kaapeleiden täydellinen integrointi ja mukavuuteen painottunut muotoilu muodostavat yhdessä hyvin harkitun kokonaiskonseptin, joka yhdistää ihanteellisesti tehokkuuden, mukavuuden ja arjen käytännöllisyyden.
| Tuotenimi: | Wilier GARDA - Rival AXS - Miche Reflex - Hiilikuituinen maantiepyörä - 2026 - black / grey |
| Valmistaja: | Wilier |
| Tuotenumero: | WIL768316 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä, Endurance |
| keskiöt: | Miche |
| vanteet: | AL | 19-622 |
| ketju: | SRAM Rival D1 |
| rataspakka: | SRAM XG 1250 |
| vaihtaja: | SRAM Rival eTAP AXS |
| takavaihteenvaihtaja: | SRAM Rival eTAP AXS D1 |
| etuvaihtaja: | SRAM Rival eTAP AXS D1 |
| keskiölaakerit: | SRAM DUB PF | 86.5mm |
| etuhammasratassuhde: | 48-35 |
| kampisarja: | SRAM Rival D1 DUB |
| jarrut: | SRAM Rival eTAP AXS |
| renkaat: | Miche Reflex DX |
| satulatolppamalli: | AL | 27.2mm |
| satula: | Prologo Dimension RS |
| tankoteippi: | Wilier |
| ohjaustanko: | Wilier Barra |
| ohjainkannatin: | Wilier Stemma |
| haarukka: | Garda Disc | Carbon Monocoque |
| ohjauslaakeri: | Custom Superslim |
| runko: | Garda Disc | Carbon Monocoque |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | SRAM |
| välityssuhde: | 10-36 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - sähköinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| renkaat: | Vittoria Zaffiro Pro | 28-622 |
| renkaan enimmäisleveys: | 32mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 110kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| valmistajan tuotekoodi: | E506V2X3 |
| kaapelin reititys: | täysin integroitu |
| Tuotesarja: | Wilier - Garda |
| vaihteiden lukumäärä: | 2 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 8059178313278, 8059178313285 |
| Valmistajan sivu: | https://wilier.com/de |