Tehokas säänsuoja on välttämätön poluilla, mutta sen ei tulisi viedä liikaa tilaa. Tämä liivi yhdistää keveyden ja maksimaalisen toiminnallisuuden ja toimii joustavana suojana sääolosuhteita vastaan. Tämä päivitetty versio luotettavasta klassikosta vakuuttaa nyt ympäristöystävällisellä, 100-prosenttisesti PFC-vapaalla kyllästyksellä ja uusilla värivaihtoehdoilla – se on ihanteellinen lisä vaihteleviin sääolosuhteisiin.
Huomautus: Kuvien yhteydessä on kokotaulukko, josta löydät itsellesi sopivan kokoa.
Säänkestävyys
Kierrätetystä, vesi- ja tuulenpitävästä kalvosta valmistettu rakenne edessä ja takana tarjoaa luotettavan suojan tihkusateelta, roiskevedeltä ja ajotuulen aiheuttamalta kylmettymiseltä.
Pieni pakkauskoko
Pysyväksi seuralaiseksi suunniteltu liivi vakuuttaa painonsa ja kompaktilla koollaan. Se mahtuu vaivattomasti omaan kassiinsa ja löytää paikkansa jopa pienistä reppuista tai vyölaukuista. Näin lämpösuoja on aina käden ulottuvilla, kun lämpötila laskee.
Ilmastointi ja ergonomia
Kevyet, kierrätetystä polyesteristä ja elastaanista valmistetut sivupaneelit optimoivat ilmanvaihtoa ja vakauttavat vartaloa myötäilevän istuvuuden. Pitkä vetoketju mahdollistaa lisäksi joustavan lämpötilan säätelyn ja estää liikkumisen rajoittumisen polkiessa.
Materiaali
Etu- ja selkäpuoli: 100% polyesteri
sivupaneelit: 90% polyesteri, 10% elastaani
| Tuotenimi: | Dirtlej Miesten liivit - bitter lemon |
| Valmistaja: | Dirtlej |
| Tuotenumero: | DIR768309 |
| Materiaali: | Etu- ja selkäpuoli: 100% polyesteri sivupaneelit: 90% polyesteri, 10% elastaani |
| Kompressio: | Ei |
| sulkeminen: | Etuvetoketju täyspitkä, 2-suuntainen vetoketju |
| Huppu: | Ei |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali, Kierrätetyt kankaat |
| vuodenaika: | All-season |
| hengittävyys: | 25000g/m²/24h |
| vesipatsas: | 20000mm |
| Ominaisuudet: | Tuulenpitävä, Vedenkestävyys, Kalvo |
| istuvuus: | normaali |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Keltainen |
| Paino: | 210g |
| GTIN: | 5390887596648, 5390887596655, 5390887596662, 5390887596679, 5390887596686 |
Löydät alta valmistajan Dirtlej vaatekokoja koskevia tietoja.
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL | XXL |
|---|---|---|---|---|---|---|
| H. ylävartalon pituus (cm) | 70 | 72 | 74 | 76 | 78 | 80 |
| B. rintakehä (cm) | 98 | 102 | 106 | 110 | 114 | 118 |
| G. käsivarsi (olkapäästä) (cm) | 75.5 | 77 | 78.5 | 80 | 81.5 | 83 |
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
Kansainvälinen XXL
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL | XXL |
|---|---|---|---|---|---|---|
| H. ylävartalon pituus | 68 | 70 | 72 | 77 | 81 | 81 |
| B. rintakehä | 98 | 102 | 106 | 110 | 114 | 132 |
| C. vyötärö | 90 | 94 | 98 | 102 | 106 | 126 |
| D. lantio | 98 | 102 | 106 | 110 | 114 | 128 |
| G. käsivarsi (olkapäästä) | 75 | 82 | 84 | 88 | 90 | 90 |
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
Kansainvälinen XXL
| Kansainvälinen | S | M | L | XL | XXL |
|---|---|---|---|---|---|
| C. vyötärö (cm) | 81 - 86 | 87 - 92 | 93 - 98 | 99 - 104 | 105 - 110 |
| D. lantio (cm) | 91 - 96 | 97 - 102 | 103 - 108 | 109 - 114 | 115 - 120 |
| F. ulkosauma (cm) | 106 | 109 | 112 | 113 | 115 |
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
Kansainvälinen XXL
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 88 | 92 | 96 | 100 | 104 |
| G. käsivarsi (olkapäästä) (cm) | 75.5 | 77 | 78.5 | 80 | 81.5 |
| H. ylävartalon pituus (cm) | 65 | 67 | 69 | 71 | 73 |
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|---|
| C. vyötärö (cm) | 72 - 77 | 78 - 83 | 84 - 89 | 90 - 95 | 96 - 101 |
| D. lantio (cm) | 86 - 91 | 92 - 97 | 98 - 103 | 104 - 109 | 110 - 115 |
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
| Kansainvälinen | S | L |
|---|---|---|
| A. kehon pituus (cm) | 128 - 140 | 146 - 164 |
Kansainvälinen S
Kansainvälinen L
| Kansainvälinen | S | L |
|---|---|---|
| A. kehon pituus | 128 - 140 | 146 - 164 |
Kansainvälinen S
Kansainvälinen L