Fusion on kestävä, joustava ja lyömätön – aivan kuten sinäkin. Tämä edistyksellinen, yksilöllisesti säädettävä malli on kevyt ja siinä on Jawbone-teknologia. Säädettävät nenätyynyt ja sangat takaavat vertaansa vailla olevan mukavuuden. Sylinterimäiset, tuuletetut linssit maksimoivat näkökentän ja niissä on Hydro Lens Tech -teknologia, joka takaa kirkkaan näön kaikissa sääolosuhteissa. Fusion sopii erinomaisesti kilpapyöräilyyn, hiihtoon ja vaativiin monilajiharrastuksiin, ja se täyttää korkeat vaatimukset ja kunnianhimoiset tavoitteet.
Bliz Hydro -linssiteknologia
Hydro-linssiteknologia perustuu iskunkestävään polykarbonaattiin, joka tarjoaa luotettavan optisen laadun, mukaan lukien 100 %:n UV-suojan ja vettä hylkivät ominaisuudet. Se on suunniteltu selkeyttä ja suorituskykyä silmällä pitäen, jopa haastavimmissakin olosuhteissa.
Bliz Fusion -linssiteknologia
Bliz Fusion -linssiteknologia on Blizin vakiolinssi. Se tarjoaa täydellisen kaarevuuden, UV-suojan, X.PC-särkymättömyyden sekä haluttaessa monipinnoitteen tai polarisoinnin yhdessä upeassa linssissä.
| Tuotenimi: | Bliz Fusion Silmälasit - Transparant Blue - Smoke/Blue Multicolor |
| Valmistaja: | Bliz |
| Tuotenumero: | BLI768205 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| toiminta: | Pyöräily, Juoksu, Talviurheilu |
| sukupuoli: | Unisex |
| materiaali: | Komposiitti |
| silmälasien tyyli: | Koko kehys, Yhden linssin lasit |
| linssin ominaisuudet: | jatkuva sävy, peilikuva, vaihdettavat linssit, UV-suoja |
| Valaistusolosuhteisiin: | Kategoria 3 - kirkas |
| linssimateriaali: | Polycarbonate |
| valonläpäisy: | 17.15% |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 46g |
| kehysten leveys: | 130mm |
| Sangan pituus: | 133mm |
| linssien leveys: | 132mm |
| nenäsillan leveys: | 133mm |
| Linssin korkeus: | 58.9mm |
| GTIN: | 8056262749876 |
| Valmistajan sivu: | http://www.blizeyewear.com |