Valitse urheilulaji. Valitse harrastus. Kevyt Breeze-malli pitää sinut turvassa. Nämä teknisesti edistykselliset silmälasit sopivat erinomaisesti kaikenlaisiin urheilulajeihin ja harrastuksiin. Erittäin kevyt rakenne yhdistettynä teknisiin ominaisuuksiin tarjoaa sinulle rajattomat mahdollisuudet päivittäiseen harjoitteluun. Muokkaa Breeze-silmälasisi irrotettavalla yläpatukalla, kiinnitettävällä pääkumihihnalla, vaihdettavilla linsseillä sekä säädettävillä sangankärjillä ja nenäkappaleella. Breeze tarjoaa sinulle kaikki tarvitsemasi työkaluet tulevaa matkaa varten.
Bliz Hydro -linssiteknologia
Hydro-linssiteknologia perustuu iskunkestävään polykarbonaattiin, joka tarjoaa luotettavan optisen laadun, mukaan lukien 100 %:n UV-suojan ja vettä hylkivät ominaisuudet. Se on suunniteltu selkeyttä ja suorituskykyä silmällä pitäen, jopa haastavimmissakin olosuhteissa.
Bliz Fusion -linssiteknologia
Bliz Fusion -linssiteknologia on vakiolinssi. Se tarjoaa täydellisen kaarevuuden, UV-suojan, X.PC-särkymättömyyden ja haluttaessa monipinnoitteen tai polarisoinnin yhdessä upeassa linssissä.
| Tuotenimi: | Bliz Breeze Silmälasit - Matte Black - Smoke/Silver Mirror |
| Valmistaja: | Bliz |
| Tuotenumero: | BLI768196 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| toiminta: | Pyöräily, Juoksu |
| sukupuoli: | Unisex |
| materiaali: | Komposiitti |
| silmälasien tyyli: | Puolikas kehys, Yhden linssin lasit |
| linssin ominaisuudet: | jatkuva sävy, peilikuva, vaihdettavat linssit, UV-suoja |
| Valaistusolosuhteisiin: | Kategoria 3 - kirkas |
| linssimateriaali: | Polycarbonate |
| valonläpäisy: | 14% |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 34g |
| kehysten leveys: | 137mm |
| Sangan pituus: | 134mm |
| nenäsillan leveys: | 141mm |
| Linssin korkeus: | 59.6mm |
| GTIN: | 8056262749937 |
| Valmistajan sivu: | http://www.blizeyewear.com |