FD-7 Wideon MKS:n historian levein taitettava polkimen tyyppi. Siinä hyödynnetään FD-7:n taitemekanismia, mutta poljinpinnan pituus on kasvatettu 109,7 millimetriin.
| Tuotenimi: | MKS FD-7 Wide Taittuvat polkimet - musta |
| Valmistaja: | MKS |
| Tuotenumero: | MKS768103 |
| toiminta: | Pyöräily |
| mitat (p/l/k): | 92/110/30mm |
| käyttö pyöräurheilu: | Kaupunki, Taittopyörä |
| Poljinversio: | Litteä poljin / alustan poljin |
| alustan koko: | 110 x 92mm |
| Polkimen kierrekoko: | 9/16" |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 562g |
| valmistajan tuotekoodi: | MKS-FD7W-BK |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Poljinakselimateriaali: | Teräs |
| Poljinrunkomateriaali: | Alumiini |
| GTIN: | 4560369005949 |
| Valmistajan sivu: | https://www.mkspedal.com/?q=en |