MKS XC-III -polkimet ovat klassikon uusi versio, ja niitä on saatavana useissa eri väreissä. Poljinrunko on valmistettu alumiinista ja akseli CrMo-teräksestä. Kierteen koko on 9/16".
| Tuotenimi: | MKS XC-III Polkimet - oranssi |
| Valmistaja: | MKS |
| Tuotenumero: | MKS768100 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, BMX / Dirt / Street |
| Poljinversio: | Litteä poljin / alustan poljin |
| alustan koko: | 90 x 100mm |
| Polkimen kierrekoko: | 9/16" |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Oranssi |
| Paino: | 400g |
| valmistajan tuotekoodi: | MKS-XCIII-OR |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Poljinakselimateriaali: | Teräs |
| Poljinrunkomateriaali: | Alumiini |
| GTIN: | 4560369006427 |
| Valmistajan sivu: | https://www.mkspedal.com/?q=en |