Uudella LOUISE ELITE -mallillaan MAGURA asettaa korkeat standardit monipuolisen jarrutustehon saralla. Tavoitteena on tuoda maksimaalinen jarrutusvoima ja moderni teknologia mahdollisimman laajan kohderyhmän ulottuville. LOUISE ELITE on suunnattu vaativille arjen pyöräilijöille sekä urheilullisille (sähkö-)maastopyöräilijöille, ja se on suorituskykyinen ja luotettava 4-männäinen jarru, jolla on erinomainen hinta-laatusuhde.
Olipa kyseessä kaupunkiliikenne tai vaativat polut: LOUISE ELITE tarjoaa tinkimätöntä jarrutustehoa, korkeaa lämmönkestävyyttä ja jarrutusvoimaa. MAGURA luottaa yksiosaisiin, taottuihin alumiinisiin 4-männäisiin jarrusatuloihin yhdistettynä 2,0 mm paksuihin jarrulevyihin. Jäykkä järjestelmä muuntaa jokaisen gramman käsivoimaa tinkimättömästi hidastuvuudeksi. Lisäksi yksiosainen satulan muotoilu on erityisen kestävä vuotoja vastaan.
MAGURA pitää kiinni laatu lupauksestaan myös LOUISE ELITE -mallissa: 5 vuoden tiiviyystakuu jarrukahvalle ja jarrusatulalle – lakisääteisen takuun lisäksi.
Erikoisuutta on ilmennyt nykyaikaisten turvallisuus- ja huolto-ominaisuuksien integroinnissa. LOUISE ELITE -mallin jarrukahva on täysin yhteensopiva Bosch eBike ABS -järjestelmien (
Lisäksi MAGURA käyttää LOUISE ELITE -mallissa ensimmäistä kertaa tässä hintaluokassa uutta EASY LINK -teknologiaa – työkalutonta, integroitua jarruletkun ja jarrukahvan välistä liitosta, joka mahdollistaa jopa 40 % nopeamman ja siistimmän asennuksen. Plug´n Play -liitoksena jarruletkun ja jarrukahvan välillä EASY LINK -teknologia helpottaa myös huoltoa huomattavasti.
LOUISE ELITE vakuuttaa myös ergonomian suhteen: uusi Carbotecture-jarrukahva tarjoaa optimaalisen ergonomian monenlaisille pyöräilijöille ja vakuuttaa teksturoidulla jarruvipulla. MAGURA on kuitenkin tehnyt joitakin optimointeja myös jarrukahvan sisällä: suuremman anturimäntän ansiosta jarrun painopistettä on voitu optimoida verrattuna MT5-malliin. Tuloksena on tarkemmin määritelty, kovempi painopiste, joka välittää turvallisuutta ja voimaa jo paikallaan ollessa – ilman, että annosteltavuus kärsii.
Toimituksen sisältö: 1x Magura LOUISE ELITE -levyjarru
| Tuotenimi: | Magura LOUISE ELITE Levyjarru - musta |
| Valmistaja: | Magura |
| Tuotenumero: | MAG767581 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Vaellus, Sähköpyörä, MTB, Kaupunki |
| levyjarrun kiinnike: | Postmount |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| jarruvipuversio: | Flat bar / Riser |
| ER jarruletkun pituus: | 2200mm |
| TP jarruletkun pituus: | 2200mm |
| jarruneste: | Mineraaliöljy |
| Levyjarru - versio: | # Eturengas, # Takarengas, Jarrusatula- ja vipusetti |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 250g |
| valmistajan tuotekoodi: | 2703172 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 4055184042519 |
| Valmistajan sivu: | http://www.magura.de/ |