Service Course -vanteiden sarja on Vision-valikoiman perusta. Pro-tason Metron-sarjasta inspiraationsa saaneet premium-hiilikuituvanteet erittäin houkuttelevalla hinta-laatusuhteella. SC 45 SL -mallit ilmentävät tätä filosofiaa täydellisesti.
Ne ovat aiempien SC-mallien jatkokehitys ja niissä on nyt 23 mm:n sisäleveys, joka parantaa yhteensopivuutta leveämpien renkaiden kanssa ja lisää vakautta, sekä täysin uusi P.R.S.-napa, jossa on 54-hampainen ratasjärjestelmä entistä nopeampaa ja tehokkaampaa voimansiirtoa varten – perustuen Visionin huippuluokan Metron-teknologialle.
| Tuotenimi: | Vision SC 45 SL Pyöräsarja - 28" | Carbon | Clincher | Centerlock - 12x100mm | 12x142mm - SRAM XDR |
| Valmistaja: | Vision |
| Tuotenumero: | VSN767399 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| keskiöt: | PRS |
| pinnat: | Direct Pull Aero bladed |
| vanteet: | Vision Full Carbon |
| vaihdejärjestelmä: | 12, 13 |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| ASTM: | Luokka 2 |
| akseli vakio: | 12x100 mm (ER), 12x142 mm (TR) |
| Pyöräversio: | Pyöräsarja, Pyöräsarja 1 300 - 1 700 g, Järjestelmäpyörä |
| Vapaarattaan runko: | XDR (SRAM 12/13s Road) |
| jarrujärjestelmä: | Keskilukko/AFS |
| rengastyyppi: | Taiteltava rengas, Tubeless Ready |
| ETRTO: | 23-622 |
| vanteen leveys: | 31.1mm |
| sisäprofiilin leveys: | 23mm |
| vanneprofiilin korkeus: | 45mm |
| vapaaratasjärjestelmä: | 54T ratchet system |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 1542g |
| valmistajan tuotekoodi: | 710-0183236050 |
| Pinnareikien lukumäärä: | 21, 24 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Vapaaratasjärjestelmä: | Räikkä |
| GTIN: | 4711233873304 |
| Valmistajan sivu: | http://www.visiontechusa.com/ |