Fly Giro on Giro d’Italian virallinen juomapullo.
Tekninen 550 ml:n malli, ultrakevyt, kehitetty kilpakäyttöön korkean suorituskyvyn venttiilillä, saatavana rajoitetussa sarjassa, joka on omistettu Corsa Rosalle. Molemmat mallit ottavat esille Giro d’Italian ikoniset symbolit: Trofeo Senza Fine, vaaleanpunainen väri ja virallinen reittikartta. Juomapullo, jota voi käyttää, mutta joka sopii myös keräilyyn.
Giron identiteetti
Fly Giro on Giro d’Italian virallinen juomapullo. Se tarjoaa WorldTour-joukkueiden kilpailuissa käyttämän Fly-mallin painon, rakenteen ja luotettavuuden yhdistettynä muotoiluun, joka poimii Corsa Rosan ikonisimmat symbolit. Kaksi versiota, molemmat rajoitettuja: vaaleanpunainen Trofeo Senza Fine -mallilla ja musta virallisella reittikartalla. Sama toiminta, ainutlaatuinen identiteetti. Kaikille, jotka seuraavat Giroa, elävät sen mukana ja kuljettavat sitä mukanaan pyörällä päivittäin.
Aina kevyt kilpailussa
Fly-juomapullon paino on yksi sen suurimmista eduista: vain 51 g 550 ml:n versiossa. Muuttuvan seinämän paksuuden rakenne mahdollistaa ylimääräisen materiaalin välttämisen ja samalla varmistaa vakauden siellä, missä sitä tarvitaan. Verrattuna tavalliseen pulloon paino on 30 % pienempi. Vähemmän materiaalia, enemmän ketteryyttä. Fly-malli on ekologinen suunnitteluprojekti kaikille, jotka etsivät välttämätöntä, tarkkaa ja yksinkertaisesti ikonista kilpapyöräilijän juomapulloa.
Maksimaalinen nesteen annostelu
Kilpailukäyttöön kehitetty Fly Giro d’Italia puristuu kasaan kevyellä käden painalluksella ja annostelee nesteen nopeana, välittömänä suihkuna. Suurvirtausventtiili ja suurennettu aukko takaavat nopean ja tarkan juomisen myös ajon aikana. Täydellinen kilpailuihin, joissa juomiseen on vain vähän aikaa.
Suunniteltu pyöräilyyn
Jokainen yksityiskohta on sovitettu kilpapyöräilyyn: urheilullinen muotoilu, optimoitu pito pullon mukavaan käsittelyyn ja profiili, joka sopii kaikkiin runkotyyppeihin. Vakiomallinen 74 mm:n halkaisija takaa vakauden ajon aikana ja helpon käytön kaikissa pullotelineissä.
Perusteellinen puhdistus, vakaa suorituskyky
Fly Giro vakuuttaa teknisillä yksityiskohdillaan ja turvallisilla materiaaleillaan: hajuton ja mauton muovi, BPA-vapaa ja sertifioitu elintarvikekäyttöön EU- ja FDA-standardien mukaisesti. Fly Giro d’Italia on suunniteltu kestämään pitkään, mutta se sopii myös päivittäiseen käyttöön. Täysin purettava rakenne
| Tuotenimi: | Elite Fly Giro D'Italia Pullo - 550 ml - Vaaleanpunainen |
| Valmistaja: | Elite |
| Tuotenumero: | ELI767164 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Komposiitti |
| Halkaisija: | 74mm |
| Nesteytys, pullot ja telineet: | Pullo, Ø 74 mm |
| Määrä: | 0.55l |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Vaaleanpunainen |
| Paino: | 51g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 8020775049457 |
| Valmistajan sivu: | http://www.elite-it.com/de |