CYBREI:n hiilikuitukampi syntyi kolmen vuoden intensiivisen kehitystyön tuloksena – ensimmäisestä ideasta lopulliseen toteutukseen. Tänä aikana UCI-joukkueet ja ajajat testasivat sitä menestyksekkäästi, ja se sai kauttaaltaan positiivista palautetta. CYBREI:n tavoitteena on vähentää pyörän painoa mahdollisimman paljon tinkimättä jäykkyydestä. Verrattuna moniin muihin markkinoilla oleviin kampeihin tämä hiilikuituista valmistettu kampi vakuuttaa erinomaisella yhdistelmällä keveyttä ja suurta kuormituskestävyyttä.
| Tuotenimi: | Cybrei Hiilikuituinen kampisarja - 24 mm |
| Valmistaja: | Cybrei |
| Tuotenumero: | CYI767024 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| kampisarja: | HM Carbon |
| vaihdejärjestelmä: | 11, 12 |
| keskiön akseliprofiili: | 24 mm ontto akseli |
| keskiön kotelon leveys: | 92 mm |
| suorakiinnitys standardi: | RACE FACE Cinch |
| Ketjulinja: | 44.5mm |
| Q-tekijä: | 148 mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 335g |
| valmistajan tuotekoodi: | FC-01-24E |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Valmistajan sivu: | https://www.cybrei.com/ |