Cybrei-hiilikuitu-kampisarjojen kehittäminen kesti kolme vuotta ensimmäisestä ideasta lopulliseen toteutukseen. Tänä aikana UCI-joukkueet sekä WorldTour-sarjan ajajat testasivat sitä perusteellisesti, ja se sai kauttaaltaan erittäin positiivista palautetta. Kehityksen keskeinen tavoite oli selvä. Tämä korkealaatuinen hiilikuituinen kampi on suunnattu vaativille ajajille, jotka etsivät yhdistelmää suurinta mahdollista jäykkyyttä, kevyyttä ja ensiluokkaista viimeistelyä.
| Tuotenimi: | Cybrei Hiilikuituinen kampisarja - DUB |
| Valmistaja: | Cybrei |
| Tuotenumero: | CYI767023 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| kampisarja: | HM Carbon |
| vaihdejärjestelmä: | 11, 12 |
| keskiön akseliprofiili: | SRAM DUB |
| keskiön kotelon leveys: | 92 mm |
| suorakiinnitys standardi: | RACE FACE Cinch |
| Etuhammasrattaan kiinnike: | Suorakiinnitys |
| Ketjulinja: | 44.5mm |
| Q-tekijä: | 148 mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 320g |
| valmistajan tuotekoodi: | FC-01 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Punnittu versio: | 170mm |
| kampivarren pituus: | 160 mm, 162.5 mm, 165 mm, 167.5 mm, 170 mm, 172.5 mm, 155 mm, 157.5 mm, 150 mm |
| Valmistajan sivu: | https://www.cybrei.com/ |