Maantiepyörällä ajellessa on harvoja tunteita, jotka ovat yhtä ihania kuin keveyden tunne jokaisella polkimen polkaisulla. Se on koukuttava tunne, josta nautit jokaisella kiihdytyksellä. Joka kerta, kun polkit. Joka kerta, kun vaihdat pienemmälle vaihteelle. Joka kerta, kun vaihdat rytmiä.
| Tuotenimi: | BH Bikes ULTRALIGHT 8.0 - Hiilikuituinen maantiepyörä - 2026 - black / dark grey / dark grey |
| Valmistaja: | BH Bikes |
| Tuotenumero: | BHB767013 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| ketju: | Shimano Ultegra |
| rataspakka: | Shimano Ultegra |
| vaihtaja: | Shimano Ultegra Di2 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano Ultegra Di2 |
| etuvaihtaja: | Shimano Ultegra Di2 |
| keskiölaakerit: | BB386 |
| etuhammasratassuhde: | 52-36 |
| kampisarja: | Shimano Ultegra Powermeter |
| jarrut: | Shimano Ultegra |
| renkaat: | BH EVO Stealth |
| satulatolppamalli: | BH Ultralight |
| satula: | Prologo Nago R4 PAS |
| ohjaustanko: | EVO SL Monocoque ACR Cockpit System |
| ohjainkannatin: | EVO SL Monocoque ACR Cockpit System |
| haarukka: | Ultralight Evo Disc | Integrated Tapered Full Carbon 1.5 |
| ohjauslaakeri: | FSA ACR |
| runko: | Ultralight Evo Disc ACR Carbon Monocoque |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 11-34 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - sähköinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | Shimano Di2 charger |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| renkaat: | Pirelli Pzero Race | 700x 28 |
| renkaan enimmäisleveys: | 32mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 120kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| valmistajan tuotekoodi: | LR806NSS |
| kaapelin reititys: | täysin integroitu |
| Tuotesarja: | BH Bikes - Ultralight |
| vaihteiden lukumäärä: | 2 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 8433681784372, 8433681784365 |
| Valmistajan sivu: | https://www.bhbikes.com |