Reitti ei ole aina helppo: irtonainen sora, muta, pöly ja polut, jotka näyttävät jatkuvan loputtomiin. Jokainen osuus on erilainen, jokainen mutka on haaste ja yllätys. Jotkut reitit vievät tuntemattomaan: piilotettu silta, jalkoja koetteleva nousu, adrenaliinia vapauttava nopea lasku. Ei opasteita, ei stressiä – vain jännitys edetä ja selvittää, mitä seuraavaksi on tulossa. Seikkailu piilee siinä, että seuraat polkua ja annat kilometrien kirjoittaa päivän tarinat.
Runko ja haarukka ovat varustettuja useilla kiinnityspisteillä, jotka ovat yhteensopivia kaikkien markkinoilla olevien kuljetusjärjestelmien lisävarusteiden kanssa. Näin voit mukauttaa pyörän pitkän matkan matkojen ja seikkailujen tarpeisiisi.
| Tuotenimi: | BH Bikes GRAVELX 1.8 - Gravel-pyörä - 2026 - dark red / oxyde / green sea |
| Valmistaja: | BH Bikes |
| Tuotenumero: | BHB767006 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | Allroad / Gravel |
| ketju: | Shimano 105 |
| rataspakka: | Shimano 105 |
| vaihtaja: | Shimano GRX 820 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano GRX 820 |
| etuvaihtaja: | Shimano GRX 820 |
| keskiölaakerit: | BB386 |
| etuhammasratassuhde: | 46-30 |
| kampisarja: | Shimano GRX 610 |
| jarrut: | Shimano GRX RX820 | 160/160mm |
| renkaat: | Vision Team TC30 i 3 Disc |
| satulatolppamalli: | BH Lite 27,2 |
| satula: | BH Era XGR |
| ohjaustanko: | BH Lite Gravel |
| ohjainkannatin: | BH SL |
| haarukka: | Gravel X Evo Carbon 1.5 |
| ohjauslaakeri: | BH SL integrated |
| runko: | Gravel X 2 Alloy 7005 |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 11-34 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| renkaat: | Hutchinson Touareg Tan | 700x40 |
| renkaan enimmäisleveys: | 45mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 120kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Punainen |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| valmistajan tuotekoodi: | LG186RRG |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Tuotesarja: | BH Bikes - GravelX |
| vaihteiden lukumäärä: | 2 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 8433681790755, 8433681790731, 8433681783313, 8433681790724 |
| Valmistajan sivu: | https://www.bhbikes.com |