Taistelu tuulta ja painovoimaa vastaan samalla pyörällä – se on
Uuden
Lisäksi he ovat luoneet HCIM (Hollow Core Internal Moulding) -valmistustekniikkaa käyttämällä rungon, jonka sisäpuoli on lähes täydellinen ja jossa on saavutettu optimaalinen tiivistyminen. Vähemmän materiaalia tarkoittaa vähemmän painoa, mutta tässä tapauksessa ei vähemmän suorituskykyä. Tuloksena on aerodynaamisilla linjoilla varustettu runko, joka painaa vain 950 grammaa (koko M).
| Tuotenimi: | BH Bikes AEROLIGHT 8.0 - Hiilikuituinen maantiepyörä - 2026 - white / blue / stone |
| Valmistaja: | BH Bikes |
| Tuotenumero: | BHB767005 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| ketju: | Shimano Ultegra |
| rataspakka: | Shimano Ultegra |
| vaihtaja: | Shimano Ultegra Di2 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano Ultegra DI2 |
| etuvaihtaja: | Shimano Ultegra DI2 |
| keskiölaakerit: | BB386 |
| etuhammasratassuhde: | 52-36 |
| kampisarja: | Shimano Ultegra Powermeter |
| jarrut: | Shimano Ultegra |
| renkaat: | BH EVO Stealth |
| satulatolppamalli: | BH Aerolight |
| satula: | Prologo Nago R4 PAS |
| ohjaustanko: | EVO SL Monocoque ACR Cockpit System |
| ohjainkannatin: | EVO SL Monocoque ACR Cockpit System |
| haarukka: | Aerolight Full Carbon |
| ohjauslaakeri: | FSA ACR |
| runko: | Aerolight Disc ACR Carbon Monocoque |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 11-34 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - sähköinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | Shimano Di2 charger |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| renkaat: | Pirelli Pzero Race | 700x 28 |
| renkaan enimmäisleveys: | 32mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 120kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Harmaa |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| valmistajan tuotekoodi: | LA806WSS |
| kaapelin reititys: | täysin integroitu |
| Tuotesarja: | BH Bikes - Aerolight |
| vaihteiden lukumäärä: | 2 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 8433681783481, 8433681790113 |
| Valmistajan sivu: | https://www.bhbikes.com |