Taistelu tuulta ja painovoimaa vastaan samalla pyörällä – se on
Uuden
Lisäksi he ovat luoneet HCIM (Hollow Core Internal Moulding) -valmistustekniikkaa käyttämällä rungon, jonka sisäpuoli on lähes täydellinen ja jossa on saavutettu optimaalinen tiivistyminen. Vähemmän materiaalia tarkoittaa vähemmän painoa, mutta tässä tapauksessa ei vähemmän suorituskykyä. Tuloksena on aerodynaamisilla linjoilla varustettu runko, joka painaa vain 950 grammaa (koko M).
| Tuotenimi: | BH Bikes AEROLIGHT 6.0 BURGOS-BH Replica - Hiilikuituinen maantiepyörä - 2026 - black / white / magenta |
| Valmistaja: | BH Bikes |
| Tuotenumero: | BHB767004 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| ketju: | Shimano 105 |
| rataspakka: | Shimano 105 |
| vaihtaja: | Shimano 105 DI2 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano 105 DI2 |
| etuvaihtaja: | Shimano 105 DI2 |
| keskiölaakerit: | BB386 |
| etuhammasratassuhde: | 52-36 |
| kampisarja: | Shimano 105 |
| jarrut: | Shimano 105 | 160/140mm |
| renkaat: | Vision Team35 |
| satulatolppamalli: | BH Aerolight |
| satula: | Prologo Dimension |
| ohjaustanko: | EVO SL Monocoque ACR Cockpit System |
| ohjainkannatin: | EVO SL Monocoque ACR Cockpit System |
| haarukka: | Aerolight Full Carbon |
| ohjauslaakeri: | FSA ACR |
| runko: | Aerolight Disc ACR Carbon Monocoque |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 11-34 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - sähköinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | Shimano Di2 charger |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| renkaat: | Hutchinson Nitro | 700x28 |
| renkaan enimmäisleveys: | 32mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 120kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| valmistajan tuotekoodi: | LA606NWM |
| kaapelin reititys: | täysin integroitu |
| Tuotesarja: | BH Bikes - Aerolight |
| vaihteiden lukumäärä: | 2 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 8433681800973, 8433681799697, 8433681799680 |
| Valmistajan sivu: | https://www.bhbikes.com |