Tämä huolellisesti suunniteltu, kevyt ja pehmeä untuvapeite on ihanteellinen retkeilijöille, jotka uskaltautuvat kauas.
Täydellinen tasapaino kevyen toiminnallisuuden ja lämmön välillä tekee Corus-peitosta ihanteellisen kolmen vuodenajan seikkailuihin tai lisäkerrokseksi kylmemmissä olosuhteissa. Corus-peitossa on vettä hylkivää untuvaa ja kammio-rakenne, joten se säätelee lämpötilaa erinomaisesti ilman, että se rajoittaa liikkumavapautta unen aikana millään tavalla. Jalkojen lämmitystaskun voi asettaa joko makuualustan päälle estämään vetoa tai jalkojen ympärille lisälämmön tuottamiseksi. Kaulan napitus estää huopaa liukumasta kylminä öinä.
| Tuotenimi: | Therm-a-Rest Corus 20F/-6C Untuvapeite - Large - Hedgegreen |
| Valmistaja: | Therm-a-Rest |
| Tuotenumero: | TAR766922 |
| toiminta: | Retkeily, Patikointi |
| sukupuoli: | Unisex |
| mitat (p/l/k): | 2110/1350/114mm |
| suositeltu rungon korkeus: | 198cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 290/190/190mm |
| vuodenaika: | All-season |
| Makuupussi: | Peitot |
| eristys: | Untuva |
| mukavuuslämpötila: | +0°C |
| lämpötilaraja: | -6°C |
| täytteen paino: | 560g |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 815g |
| valmistajan tuotekoodi: | 14211 |
| Kestävä kehitys: | RDS - Vastuullinen untuvastandardi |
| GTIN: | 40818142110 |