Täydellisen yhdistelmänsä toiminnallisuuden ja pienen pakkauskoon ansiosta Corus on kevyt ja riittävän lämmin.
Yhdistelmä kevyttä mukavuutta, korkeaa toiminnallisuutta ja hyvää lämmönpidätyskykyä tekee Corus-peitosta ihanteellisen kolmen vuodenajan seikkailuihin ja lämpimämpiin ilmastoihin tai lisäkerrokseksi kylmemmissä olosuhteissa. Corus-peitossa on vettä hylkivää untuvaa ja kammirakenne, joten se säätelee lämpötilaa erinomaisesti ilman, että se rajoittaa liikkumavapautta unen aikana millään tavalla. Jalkojen lämmitystaskun voi asettaa joko makuualustan päälle estämään vetoa tai jalkojen ympärille tuottamaan vielä lisää lämpöä. Kaulassa oleva nepparikiinnitys estää huopaa liukumasta kylminä öinä.
| Tuotenimi: | Therm-a-Rest Corus 32F/0C Untuvapeite - Regular - Twill |
| Valmistaja: | Therm-a-Rest |
| Tuotenumero: | TAR766919 |
| toiminta: | Retkeily |
| sukupuoli: | Unisex |
| mitat (p/l/k): | 2010/1280/110mm |
| suositeltu rungon korkeus: | 183cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 250/170/170mm |
| vuodenaika: | All-season |
| Makuupussi: | Peitot |
| eristys: | Untuva |
| mukavuuslämpötila: | +5°C |
| lämpötilaraja: | +0°C |
| täytteen paino: | 340g |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Beige |
| Paino: | 560g |
| valmistajan tuotekoodi: | 14207 |
| Kestävä kehitys: | RDS - Vastuullinen untuvastandardi |
| GTIN: | 40818142073 |