Kaikki autoleirinnän harrastajat arvostavat suuren BaseCamp-maton ylellisiä ominaisuuksia. Tässä lämpimässä ja mukavassa matossa on 5 cm korkea, itsetäytteistyvä vaahtomuovi, jonka R-arvo on 6,0, mikä takaa entistäkin paremmat yöt tähtien alla. Hienostunut päällinen on kevyt ja pehmeän tuntuinen. Monipuolisessa, itsetäytteistyvässä matossa on laadukas WingLock-venttiili, jonka ansiosta matto voidaan puhaltaa kolme kertaa nopeammin suuremman aukon ansiosta ja puhaltaa vain yhteen suuntaan. Toimitukseen sisältyy kompakti pakkaussäkki.
| Tuotenimi: | Therm-a-Rest BaseCamp Retkipatja - Regular - Poseidon Blue |
| Valmistaja: | Therm-a-Rest |
| Tuotenumero: | TAR766913 |
| toiminta: | Retkeily |
| sukupuoli: | Unisex |
| mitat (p/l/k): | 1830/510/50mm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 540/220/220mm |
| vuodenaika: | All-season |
| lämpövastus (R-arvo): | 6.0 |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 1140g |
| valmistajan tuotekoodi: | 14030 |
| Tyynyversio: | Makuualusta, Itsestään täyttyvä |
| GTIN: | 40818140307 |