Outwell Sacramento 6 Air tarjoaa tilavaa mukavuutta jopa kuudelle hengelle. Se on nopea pystyttää optimoidun ilmatelineen ansiosta, joka noudattaa Pack Small – Live Large -konseptia: yksi ilmaputki vähemmän pienentää pakkauskokoa ja painoa, samalla kun se avaa oleskelutilaa suuremmalle ikkunalle ja sivuovelle. Sisäkaton tukitanko ylläpitää vakautta. Luo ihanteellinen tilasi joustavien vaihtoehtojen avulla, avaa ovet ja ikkunat paremman näkymän saamiseksi ja avaa olohuoneen ovi kahdesta kolmasosasta laajentaaksesi oleskelutilaa. Kolme pimeää makuuhuonetta takaavat rauhallisen yöunen. Täydellinen tasapaino mukavuuden ja toiminnallisuuden välillä suuremmille perheen retkeilyille.
Outtex® 4000 Select
Outtex® 4000 Select on kestävä, korkealaatuinen materiaali, joka on valmistettu puhtaasta polyesteristä ja tarjoaa kaikki olennaiset ominaisuudet, joita retkeilijät odottavat leirielämältä. Se on palonkestävä ja siinä on PU-pinnoite, joka tarjoaa 4 000 mm:n vesipatsaan.
Palonkestävä
Materiaali täyttää kaikki teltta-materiaaleja koskevat voimassa olevat määräykset.
Teipatut kaksoissaumat
Lisäsuojaus kaikissa saumoissa: teippi varmistaa, ettei vesi pääse tunkeutumaan sisään.
Lujuus 9, aerodynamiikalla toteutettu myrskysuoja
Telttojen aerodynamiikka ja piilotetut sauvat varmistavat, että koko teltta pysyy vakaana kaikissa sääolosuhteissa. Beaufortin asteikolla tuulivoima 9 vastaa voimakasta tuulta, jonka nopeus on 75–88 km/h.
Outwell Rigid Air System
Sisältää erilliset letkut, jotka voidaan täyttää ja tyhjentää helposti käytettävien ulkoisten venttiilien kautta.
Outwell Wind Brace System
Outwell Wind Brace System käyttää tukikangasta ilmaputken avainkohtien ympärillä varmistaakseen vakauden tuulisissa olosuhteissa.
Nopea ja hiljainen sisäovi
Sisäovien pystysuuntaiselle saumalle ommellut magneettinauhat mahdollistavat nopean ja hiljaisen sisään- ja uloskäynnin makuuhuoneesta. Tarvittaessa ovi voidaan sulkea vetoketjulla.
Premier-mökit
Outwellin Premier-makuuhuoneet tarjoavat runsaasti tilaa, mikä helpottaa sisäänpääsyä ja liikkumista, sekä taskuja lisää säilytystilaa varten ja kaapeliläpivientejä esimerkiksi lamppujen virtajohdoille. Tummat katto- ja sivupellit sekä verhot verkko-aukkojen päällä estävät valon tunkeutumisen ja parantavat unen laatua.
Tumma teltan katto ja seinät
Tummat katto- ja sivupaneelit vähentävät makuuhuoneeseen tulevan valon määrää ja parantavat unen laatua. Täydellinen varhaisiin iltoihin, nukahtamiseen ja auringonnousun herättämien heräämisten estämiseen. Ilmanvaihtoaukkojen päällä olevat tummat verhot säätelevät lisäksi sisään tulevan valon määrää.
Outwellin ommeltu pohjajärjestelmä
Tiivis pohjapeite on paras tapa pitää vedon, hyönteiset, lian ja veden poissa teltasta. Kun pohjapeite on kiinteä osa telttaa, se tarjoaa säänkestävän suojan maasta ylöspäin.
Outwell Easy Access -järjestelmä
Pääovi taittuu sivulle ja pohjapeite on tasainen lattian kanssa, mikä takaa turvallisen ja helpon pääsyn telttaan.
Tummennetut ikkunat
Tummennettu pinnoite täyttää kaksi tärkeää tehtävää: suojaa auringon häikäisyltä ja takaa yksityisyyden teltan sisällä.
Verhot kiinteillä kiinnityspisteillä
Verhot, joissa on kiinteät kiinnityskohdat, on sijoitettu kätevästi jokaisen ikkunan kohdalle. Joustava järjestelmä, jonka avulla voit säätää telttaan tulevan päivänvalon määrää.
Takapuolella oleva tuuletusjärjestelmä
Erityinen takatuuletusjärjestelmä, jota voi säätää portaattomasti yksilöllisen säädön ja paremman ilmankierron takaamiseksi.
Outwell HookTrack -järjestelmä
Strategisesti sijoitetut kiskot mahdollistavat erityisten koukkujen kiinnittämisen, joihin voi asettaa kaapeleita ja kiinnittää kevyitä lisävarusteita.
Outwellin kiinnitysköysien pidikejärjestelmä
Yksinkertainen, tehokas ja nerokas järjestelmä estää tukilankojen sotkeutumisen pakattaessa.
Kuivavetoketju
Tiivistetyt vetoketjun saumat takaavat vesitiivisyyden.
Ilmapumppu mukana
Kaikki Air-Tube-teknologialla varustetut teltamme toimitetaan helppokäyttöisen, erittäin tehokkaan ja voimakkaan käsipumpun kanssa. Sen avulla ilmateltat täyttyvät hetkessä.
Kantokassi
Kassi, jossa on kumihihnat pakatun teltan kuljettamiseen lyhyitä matkoja.
| Tuotenimi: | Outwell Sacramento 6 Air Teltta - sininen |
| Valmistaja: | Outwell |
| Tuotenumero: | OWL766808 |
| toiminta: | Retkeily |
| mitat (p/l/k): | 6700/4000/2200mm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 1020/390/470mm |
| vesipatsas: | 4000mm |
| teltta / teltta / riippumatto tarkoitukseen: | Leirintä |
| telttarakenne: | Tunneli |
| Henkilömäärä: | >4 |
| sisäänkäynnit: | 2 |
| apse: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 29900g |
| valmistajan tuotekoodi: | 111577 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5709388159175 |
| Valmistajan sivu: | http://www.outwell.com/de-DE |