Outwell Sacramento 4 Air tarjoaa runsaasti mukavuutta jopa neljälle hengelle. Optimoidun ilmatelineen ja Pack Small – Live Large -konseptin ansiosta teltta on nopea pystyttää: yksi ilmateline vähemmän pienentää pakkauskokoa ja painoa sekä luo tilaa oleskelutilaan suuremmalle ikkunalle ja suuremmalle sivuovelle. Sisäpuolinen kattotanko takaa lisävakautta.
Suunnittele ihanteellinen tila joustavien vaihtoehtojen avulla, avaa ovet ja ikkunat sivuun parempien näkymien saamiseksi ja avaa oleskelutilan ovi kahdesta kolmasosasta, jotta tilaa saadaan lisää. Kolme pimentävää makuukammiota takaavat rentouttavan yöunen. Täydellinen tasapaino mukavuuden ja toiminnallisuuden välillä perheleirintään ja viikonloppumatkoille.
Outtex® 4000 Select
Outtex® 4000 Select on kestävä, korkealaatuinen materiaali, joka on valmistettu puhtaasta polyesteristä ja tarjoaa kaikki olennaiset ominaisuudet, joita leiriläiset odottavat arjesta leirintäalueella. Se on palonkestävä ja siinä on PU-pinnoite, joka tarjoaa 4 000 mm:n vesipatsaan.
Palonkestävä
Materiaali täyttää kaikki nykyiset teltamateriaaleja koskevat määräykset.
Teipatut kaksoisompeleet
Lisäsuoja kaikissa saumoissa: teippi varmistaa, ettei vesi pääse tunkeutumaan sisään.
Aerodynamiikalla toteutettu myrskysuoja, voimakkuus 9
Telttojen aerodynamiikka ja piilotetut sauvat varmistavat, että koko teltta pysyy vakaana kaikissa sääolosuhteissa. Tuulivoimakkuus 9 Beaufortin asteikolla vastaa voimakasta tuulta, jonka nopeus on 75–88 km/h.
Outwell Rigid Air System
Varustettu erillisillä sisärengasilla, jotka voidaan täyttää ja tyhjentää helposti käytettävien ulkoisten venttiilien kautta.
Outwell Wind Brace System
Outwell Wind Brace System käyttää tukikangasta tärkeissä kohdissa ilmaputken varrella, jotta teltta pysyy vakaana tuulisissa olosuhteissa.
Quick & Quiet -sisäovi
Sisäovien pystysuuntainen ommellu magneettinauha mahdollistaa nopean ja hiljaisen sisään- ja uloskäynnin makuuhuoneesta. Tarvittaessa ovi voidaan sulkea vetoketjulla.
Premier-makuukabinetti
Outwellin Premier-makuutilat tarjoavat runsaasti tilaa, mikä helpottaa sisäänpääsyä ja lisää liikkumavaraa. Niissä on myös kassit, jotka tarjoavat lisää säilytystilaa, sekä kaapeliläpiviennit esimerkiksi lamppujen virtajohdoille. Tummat huopa- ja sivukankaat sekä verhot verkko-aukkojen päällä estävät valon pääsyn sisään ja parantavat unen laatua.
Tummat katto- ja sivupaneelit
Tummat katto- ja sivupaneelit vähentävät valon pääsyä makuuhuoneeseen ja parantavat unen laatua. Täydellinen varhaisiin iltoihin, nukahtamiseen ja auringonnousun herättämisen estämiseen. Tummat verhot tuuletusaukkojen päällä säätelevät valon pääsyä entisestään.
Outwellin ommeltu pohjajärjestelmä
Tiivistetty teltanpohja on paras tapa estää vetoa, hyönteisiä, likaa ja vettä pääsemästä telttaan. Kun teltanpohja on kiinteä osa telttaa, se tarjoaa säänkestävän suojan maasta ylöspäin.
Outwell Easy Access System
Pääovi taittuu sivulle ja pohjakangas on tasaisesti maata vasten, mikä takaa turvallisen ja helpon pääsyn telttaan.
Tummennettyt ikkunat
Ikkunoissa on tummattu pinnoite, joka täyttää kaksi tärkeää tehtävää: suojaa auringon häikäisyltä ja takaa yksityisyyden teltassa.
Verhot kiinteillä kiinnityspisteillä
Verhot, joissa on kiinteät kiinnityskohdat, jotka on sijoitettu kätevästi jokaiseen ikkunaan. Joustava järjestelmä riippuen siitä, kuinka paljon päivänvaloa telttaan halutaan.
Takatuuletusjärjestelmä
Erityinen takatuuletusjärjestelmä, jossa on portaattomasti säädettävä säätö, mahdollistaa yksilöllisen säädön ja parantaa ilmankiertoa.
Outwell HookTrack -järjestelmä
Strategisesti sijoitetut kiskot mahdollistavat erityisten koukkujen kiinnittämisen, joihin voi vetää kaapeleita ja kiinnittää kevyitä lisävarusteita.
Outwell Guyline Retainer -järjestelmä
Yksinkertainen, tehokas ja nerokas järjestelmä estää kiinnitysköysien sotkeutumisen pakattaessa.
Kuivavetoketju
Tiivistetyt vetoketjusaumat takaavat vesitiivisyyden.
Ilmapumppu sisältyy toimituksen sisältöön
Kaikkien Air-Tube-teknologiaa käyttävien telttojemme toimituksen sisältö on helppo asentaa, erittäin tehokas ja suorituskykyinen käsipumppu. Sen avulla ilmatäytteiset teltamme täyttyvät hetkessä.
Kantolaukku
Kassi hihnoilla pakatun teltan kuljettamiseen lyhyitä matkoja.
| Tuotenimi: | Outwell Sacramento 4 Air Teltta - sininen |
| Valmistaja: | Outwell |
| Tuotenumero: | OWL766807 |
| toiminta: | Retkeily |
| mitat (p/l/k): | 6300/3000/2100mm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 920/410/350mm |
| vesipatsas: | 4000mm |
| teltta / teltta / riippumatto tarkoitukseen: | Leirintä |
| telttarakenne: | Tunneli |
| Henkilömäärä: | 4 |
| sisäänkäynnit: | 2 |
| apse: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 24900g |
| valmistajan tuotekoodi: | 111534 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5709388159168 |
| Valmistajan sivu: | http://www.outwell.com/de-DE |