Outwell Merapi Pro Duo Deluxe -mallissa on suuret, irrotettavat emalipinnoitetut kattilatukit, tehokkaat ruostumattoman teräksen polttimet sekä EN417-kierteiset, itsetiivistyvät kaasupatruunat. Jokaisessa polttimessa on oma pietsosytytys ja säädin tarkkaa lämmönsäätöä varten. Taitettavat jalat tarjoavat lisää työtilaa ja mukavamman työskentelykorkeuden. Suunnitteluun kuuluu integroitu säilytystila säätimelle ja letkulle sekä tukeva kansi, jossa on sisäänrakennettu tuulensuoja. Mukana toimitettava kevyt, uurrettu alumiininen grillilautanen keraamisella pinnoitteella helpottaa terveellisempiä grillaterioita valmistamista, ja se jättää täydelliset grilliraidat lihaan, kalaan, kanaan ja vihanneksiin.
| Tuotenimi: | Outwell Merapi Pro Duo Deluxe Keitin - hopeanharmaa |
| Valmistaja: | Outwell |
| Tuotenumero: | OWL766804 |
| toiminta: | Retkeily |
| materiaali: | Teräs, Ruostumaton teräs |
| mitat (p/l/k): | 550/320/95mm |
| liesiversio: | Liesi ulkoisella kaasulla |
| polttoaine: | Kaasu |
| liesiliitin: | Kaasupatruuna kierreventtiilillä |
| lieden teho: | 3000W |
| polttoaineenkulutus: | 218g/h |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Harmaa |
| Paino: | 5100g |
| valmistajan tuotekoodi: | 651270 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5709388147400 |
| Valmistajan sivu: | http://www.outwell.com/de-DE |