Outwell Contour Junior -makuupussi sisältää kaikki aikuisten version vaikuttavat ominaisuudet pienemmässä koossa, jotta se sopii paremmin lapsille. Sen innovatiivisen käännettävän rakenteen ansiosta voit säätää lämpötila-aluetta, ja sisäänrakennettu irrotettava tyyny parantaa nukkumismukavuutta. Ihanteellinen kesän perhelomille.
Kaksikerroksinen rakenne
Kaksi kerrosta synteettistä eristeä on sijoitettu toisiinsa nähden siten, että ne peittävät toistensa saumat ja siten varastoivat lämpöä entistä paremmin.
Isofill
Silikonipinnoitetut ontot kuidut tarjoavat optimaalisen lämmön ja eristeen.
Kestävät vetoketjut
Outwellin vaatimusten mukaisesti valmistetut kestävät vetoketjut takaavat helppokäyttöisyyden ja vähäisen kulumisen pitkällä aikavälillä. Kaksisuuntainen vetoketju.
Kompressio-pakkauspussi
Pieni pakkauskoko.
2 vuodenaikaa
Käyttöön kevästä alkusyksyyn. Sopeutuu erilaisiin lämpötilojen alueisiin.
Vetoketju on kiinnitetty makuupussin vasemmalle puolelle, koko vetoketjun peite
| Tuotenimi: | Outwell Contour Junior Makuupussi - Vetoketju vasemmalla – sininen |
| Valmistaja: | Outwell |
| Tuotenumero: | OWL766783 |
| toiminta: | Retkeily |
| sukupuoli: | Lapset |
| mitat (p/l/k): | 1700/700/100mm |
| suositeltu rungon korkeus: | 140cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 360/210/210mm |
| vuodenaika: | Kesä |
| Makuupussi: | Synteettinen makuupussi |
| eristys: | Synteettinen materiaali |
| täytteen paino: | 650g |
| Makuupussi ominaisuudet: | Vetoketju vasemmalla, Ilman lämpökaulusta, Kattomuoto |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 1100g |
| valmistajan tuotekoodi: | 230515 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5709388159038 |
| Valmistajan sivu: | http://www.outwell.com/de-DE |