Nauti kestävästä, erittäin pehmeästä harjatusta ulkokankaasta, mukavasta puuvillavuoresta ja ensiluokkaisesta Isofill-täytteestä – ja lepää pääsi sisäänrakennetulla, irrotettavalla tyynyllä. Voit myös avata vetoketjun ja muodostaa siitä suuren peiton. Pakkaaminen ja kuljetus on kätevää erittäin suuren aukon omaavan kassin ansiosta.
Yksi kerros Plus
Yksi kerros korkealaatuista synteettistä eristettä, jossa on ylimääräistä täytettä ja tilavuutta, luo tasaisen lämmön käytettäväksi alhaisemmissa lämpötiloissa.
Isofill Premium
Laadukas Outwell-eriste, joka koostuu erittäin silikonisoiduista, ohuista ontelokuituista, jotka takaavat erityisen pehmeän tuntuman ja erinomaisen eristyksen.
Kestävät vetoketjut
Outwellin omien vaatimusten mukaisesti valmistetut kestävät vetoketjut takaavat helppokäyttöisyyden ja luotettavuuden sekä vähäisen kulumisen pitkäaikaisessa käytössä.
Vuorikankaan kiinnityskohdat
Makuupussin kiinnityssilmukka ja vuorikankaan nepparikiinnitys pitävät vuorikankaan tukevasti paikallaan yön aikana.
3 vuodenaikaa
Käyttöön keväästä alkutalveen. Sopeutuu erilaisiin lämpötilojen alueisiin.
Vetoketju sijaitsee makuupussin vasemmalla puolella.
| Tuotenimi: | Outwell Constellation Prime Makuupussi - Vetoketju vasemmalla – keltainen |
| Valmistaja: | Outwell |
| Tuotenumero: | OWL766782 |
| toiminta: | Retkeily |
| sukupuoli: | Naiset, Miehet, Unisex |
| mitat (p/l/k): | 2300/850/100mm |
| suositeltu rungon korkeus: | 195cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 430/340/340mm |
| vuodenaika: | Kevät/syksy |
| Makuupussi: | Synteettinen makuupussi |
| eristys: | Synteettinen materiaali |
| mukavuuslämpötila: | +7°C |
| lämpötilaraja: | +3°C |
| äärilämpötila: | -12°C |
| täytteen paino: | 1100g |
| Makuupussi ominaisuudet: | Vetoketju vasemmalla, Ilman lämpökaulusta, Kattomuoto |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Keltainen, Oranssi |
| Paino: | 2400g |
| valmistajan tuotekoodi: | 230506 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5709388158840 |
| Valmistajan sivu: | http://www.outwell.com/de-DE |