Nauti runsaasta tilasta, kestävästä ja erittäin pehmeästä harjatusta ulkopinnasta sekä mukavasta puuvillavuoresta ja ensiluokkaisesta Isofill-täytteestä – ja lepää pääsi sisäänrakennetulla, irrotettavalla tyynyllä. Erityisen lämmin makuupussi pitää sinut mukavasti lämpimänä keväästä syksyyn. Voit myös avata vetoketjun ja muodostaa siitä suuren peiton. Pakkaaminen ja kuljetus on kätevää erittäin suuren aukon omaavan kassin ansiosta.
Yksi kerros plus
Yksi kerros korkealaatuista synteettistä eristettä, jossa on ylimääräistä täytettä ja tilavuutta, luo tasaisen lämmön alhaisissa lämpötiloissa.
Isofill Premium
Laadukas Outwell-eriste, joka koostuu erittäin silikonisoiduista, hienoista ontelokuituista, jotka takaavat erityisen pehmeän tuntuman ja erinomaisen eristyksen.
Kestävät vetoketjut
Outwellin omien vaatimusten mukaisesti valmistetut kestävät vetoketjut takaavat helppokäyttöisyyden ja luotettavuuden sekä vähäisen kulumisen pitkäaikaisessa käytössä.
Vuorikankaan kiinnityskohdat
Makuupussin kiinnityssilmukka ja vuorikankaan nepparikiinnitys pitävät vuorikankaan tukevasti paikallaan yön aikana.
3–4 vuodenaikaa
Käyttöön keväästä alkutalveen. Sopeutuu erilaisiin lämpötilojen alueisiin.
Vetoketju sijaitsee makuupussin vasemmalla puolella.
| Tuotenimi: | Outwell Constellation Lux Makuupussi - Vetoketju vasemmalla – vihreä |
| Valmistaja: | Outwell |
| Tuotenumero: | OWL766780 |
| toiminta: | Retkeily |
| sukupuoli: | Naiset, Miehet, Unisex |
| mitat (p/l/k): | 2300/900/100mm |
| suositeltu rungon korkeus: | 195cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 460/380/380mm |
| vuodenaika: | Kevät/syksy |
| Makuupussi: | Synteettinen makuupussi |
| eristys: | Synteettinen materiaali |
| mukavuuslämpötila: | -2°C |
| lämpötilaraja: | -8°C |
| äärilämpötila: | -26°C |
| täytteen paino: | 1750g |
| Makuupussi ominaisuudet: | Vetoketju vasemmalla, Ilman lämpökaulusta, Kattomuoto |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 3100g |
| valmistajan tuotekoodi: | 230507 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5709388158857 |
| Valmistajan sivu: | http://www.outwell.com/de-DE |