Caldera Supreme -makuupussissa on sisäänrakennettu irrotettava tyyny ja erittäin pehmeä polyesterikuori. Tämä makuupussi on ihanteellinen perheille ja satunnaisille retkeilijöille, ja se tarjoaa ylellisen tuntuman untuvamaisella ontelokuitutäytteellä. Helppokäyttöinen vetoketjujärjestelmä ja koko pituudeltaan ulottuva vetoketjusuoja parantavat käytettävyyttä, kun taas ainutlaatuinen V-muotoinen ompeleiden kuvio ja mukava huppu tarjoavat lisä lämpöä. Lisäksi sisätasku pitää tärkeät tavarat turvassa.
Kaksikerroksinen offset
Käytetään kahta kerrosta synteettistä eristettä, jotka on sijoitettu limittäin saumojen peittämiseksi, mikä parantaa eristystä minimoimalla kylmät kohdat.
Isofill Premium
Laadukas Outwell-eriste, joka koostuu erittäin silikonisoiduista, ohuista ontelokuituista, jotka tuntuvat erityisen pehmeiltä ja tarjoavat erinomaisen eristyksen.
Kestävät vetoketjut
Outwellin omien vaatimusten mukaisesti valmistetut kestävät vetoketjut takaavat helppokäyttöisyyden ja luotettavuuden sekä vähäisen kulumisen pitkällä aikavälillä.
Vuorikankaan kiinnityskohdat
Makuupussin kiinnityssilmukka ja vuorikankaan nepparikiinnitys pitävät vuorikankaan tukevasti paikallaan yön aikana.
Päätypakkaus
Makuupussin säilytyspussissa on kompressiokumihihnat, jotka ovat liitettyjä päätykappaleeseen, jotta suurempien makuupussien tilantarve pienenee.
3 vuodenaikaa
Käyttöön keväästä syksyyn.
Vetoketju sijaitsee makuupussin vasemmalla puolella.
| Tuotenimi: | Outwell Caldera Supreme Makuupussi - Vetoketju vasemmalla – musta |
| Valmistaja: | Outwell |
| Tuotenumero: | OWL766771 |
| toiminta: | Retkeily |
| sukupuoli: | Naiset, Miehet, Unisex |
| mitat (p/l/k): | 2200/800/100mm |
| suositeltu rungon korkeus: | 190cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 210/250/250mm |
| vuodenaika: | Kevät/syksy |
| Makuupussi: | Synteettinen makuupussi |
| eristys: | Synteettinen materiaali |
| mukavuuslämpötila: | +5°C |
| lämpötilaraja: | -1°C |
| äärilämpötila: | -16°C |
| Makuupussi ominaisuudet: | Vetoketju vasemmalla, Ilman lämpökaulusta, Kattomuoto |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 1600g |
| valmistajan tuotekoodi: | 230496 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5709388158574 |
| Valmistajan sivu: | http://www.outwell.com/de-DE |