Sen kompakti pakkauskoko tekee siitä helpon kuljettaa, kun taas erittäin pehmeä polyesterikuori ja untuvamainen ontelokuituinen täyte tarjoavat ylellisen nukkumiskokemuksen. Sisäänrakennetulla irrotettavalla tyynyllä, mukavalla huppulla ja helposti liukuvalla vetoketjujärjestelmällä varustettu makuupussi asettaa toiminnallisuuden etusijalle. Ainutlaatuinen V-muotoinen ompeleiden kuvio ja koko pituudelta ulottuva vetoketjusuoja parantavat lämpöä ja eristystä, varmistaen rauhallisen yön.
Yksi kerros
Yksi kerros synteettistä eristettä sopii erinomaisesti lämpimiin olosuhteisiin suunniteltuihin makuupusseihin.
Isofill Premium
Laadukas Outwell-eriste, joka koostuu erittäin silikonisoiduista, ohuista ontelokuituista, jotka takaavat erityisen pehmeän tuntuman ja erinomaisen eristyksen.
Kestävät vetoketjut
Outwellin omien vaatimusten mukaisesti valmistetut kestävät vetoketjut takaavat helppokäyttöisyyden ja luotettavuuden sekä vähäisen kulumisen pitkällä aikavälillä.
Vuorikankaan kiinnityskohdat
Makuupussin kiinnityssilmukka ja vuorikankaan nepparikiinnitys pitävät vuorikankaan tukevasti paikallaan yön aikana.
Päätypakkaus
Makuupussin säilytyspussissa on kumihihnat, jotka ovat liitettyjä päätykappaleeseen, jotta suurempien makuupussien tilantarve pienenee.
1–2 vuodenaikaa
Käyttöön kevästä alkusyksyyn.
Vetoketju sijaitsee makuupussin vasemmalla puolella.
| Tuotenimi: | Outwell Caldera Prime Makuupussi - Vetoketju vasemmalla – sininen |
| Valmistaja: | Outwell |
| Tuotenumero: | OWL766770 |
| toiminta: | Retkeily |
| sukupuoli: | Naiset, Miehet, Unisex |
| mitat (p/l/k): | 2200/800/100mm |
| suositeltu rungon korkeus: | 190cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 170/180/180mm |
| vuodenaika: | Kesä |
| Makuupussi: | Synteettinen makuupussi |
| eristys: | Synteettinen materiaali |
| mukavuuslämpötila: | +13°C |
| lämpötilaraja: | +9°C |
| äärilämpötila: | -2°C |
| Makuupussi ominaisuudet: | Vetoketju vasemmalla, Ilman lämpökaulusta, Kattomuoto |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 1100g |
| valmistajan tuotekoodi: | 230493 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5709388158543 |
| Valmistajan sivu: | http://www.outwell.com/de-DE |