Kompaktin pakkauskoon ja kevytrakenneensa ansiosta se on helppo kuljettaa, mikä tekee siitä täydellisen valinnan sekä lyhyille retkille että pidemmille matkoille. Erittäin pehmeän polyesterikuoren ja untuvamaisen ontelokuitutäytteen ansiosta Caldera Lux tarjoaa ylellisen tuntuman. Koko pituudeltaan ulottuva vetoketjullinen väliseinä ja ainutlaatuinen V-muotoinen ompelu parantavat eristeen tehokkuutta, kun taas käytännölliset lisäominaisuudet, kuten irrotettava tyyny, mukava huppu ja sisätasku välttämättömille tavaroille, takaavat mukavuuden ja rauhallisen unen.
Yksi kerros
Yksi kerros synteettistä eristettä sopii erinomaisesti lämpimiin olosuhteisiin suunniteltuihin makuupusseihin.
Isofill Premium
Laadukas Outwell-eriste, joka koostuu erittäin silikonisoiduista, ohuista ontelokuituista, jotka takaavat erityisen pehmeän tuntuman ja erinomaisen eristyksen.
Kestävät vetoketjut
Outwellin omien vaatimusten mukaisesti valmistetut kestävät vetoketjut takaavat helppokäyttöisyyden ja luotettavuuden sekä vähäisen kulumisen pitkällä aikavälillä.
Vuorikankaan kiinnityskohdat
Makuupussin kiinnityssilmukka ja vuorikankaan nepparikiinnitys pitävät vuorikankaan tukevasti paikallaan yön aikana.
Päätypakkaus
Makuupussin säilytyspussissa on kompressiohihnat, jotka ovat liitettyjä päätykappaleeseen, jotta suurempien makuupussien tilavuus pienenee.
2–3 vuodenaikaa
Käyttöön keväästä syksyyn.
Vetoketju sijaitsee makuupussin vasemmalla puolella.
| Tuotenimi: | Outwell Caldera Lux Makuupussi - Vetoketju vasemmalla – vihreä |
| Valmistaja: | Outwell |
| Tuotenumero: | OWL766768 |
| toiminta: | Retkeily |
| sukupuoli: | Naiset, Miehet, Unisex |
| mitat (p/l/k): | 2200/800/100mm |
| suositeltu rungon korkeus: | 190cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 220/180/180mm |
| vuodenaika: | Kevät/syksy |
| Makuupussi: | Synteettinen makuupussi |
| eristys: | Synteettinen materiaali |
| mukavuuslämpötila: | +8°C |
| lämpötilaraja: | +4°C |
| äärilämpötila: | -10°C |
| Makuupussi ominaisuudet: | Vetoketju vasemmalla, Ilman lämpökaulusta, Kattomuoto |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 1400g |
| valmistajan tuotekoodi: | 230494 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5709388158550 |
| Valmistajan sivu: | http://www.outwell.com/de-DE |