Spire -4 -makuupussi on suunniteltu kylmiin sääolosuhteisiin, ja se tarjoaa erinomaisen lämmön kehon muotoja seuraavan profiilinsa ja OneThermo-eristeensä ansiosta. 3D-huppu ja optimoitu kaulus estävät vedon ja lämmönhukan. "Hain evä" -jalkatila ja täysin eristetty vetoketjusuoja parantavat eristeen tehokkuutta, kun taas harjattu polyesterivuori huolehtii hyvästä kosteuden hallinnasta. Tärkeimpiä ominaisuuksia ovat YKK-vetoketju, jossa on takertumisenesto, erilaiset nauhat huppussa, sisätasku, pakkauspussi ja ripustussilmukat.
| Tuotenimi: | Robens Spire II -4°C Makuupussi - Vetoketju vasemmalla - Ocean Blue |
| Valmistaja: | Robens |
| Tuotenumero: | ROB766452 |
| toiminta: | Retkeily |
| mitat (p/l/k): | 2200/800/500mm |
| suositeltu rungon korkeus: | 195cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 330/230/230mm |
| vuodenaika: | Kesä, Kevät/syksy |
| Makuupussi: | Synteettinen makuupussi |
| eristys: | Synteettinen materiaali |
| mukavuuslämpötila: | +2°C |
| lämpötilaraja: | -4°C |
| äärilämpötila: | -21°C |
| Makuupussi ominaisuudet: | Vetoketju vasemmalla, Lämpökauluksella, Muumion muotoinen |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 1599g |
| valmistajan tuotekoodi: | 250299 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5709388149664 |
| Valmistajan sivu: | http://www.robens.de/ |