Spire -1 -makuupussi yhdistää optimaalisen lämmön ja mukavuuden viileämpään säähän. Kehon muotoja seuraava profiili ja OneThermo-eriste pitävät lämmön tehokkaasti sisällä. 3D-huppu ja optimoitu kaulus minimoivat vedon ja lämmönhukan, kun taas ”hain evä” -jalkatila ja täysin eristetty vetoketjusuojus tarjoavat lisäeristystä. Harjattu polyesterivuori huolehtii tehokkaasta kosteuden hallinnasta. Muita ominaisuuksia ovat YKK-vetoketju, jossa on takertumisenesto, erilaiset nauhat huppussa, sisätasku, pakkauspussi ja ripustussilmukat.
| Tuotenimi: | Robens Spire I -1°C Makuupussi - Vetoketju vasemmalla - Ocean Blue |
| Valmistaja: | Robens |
| Tuotenumero: | ROB766451 |
| toiminta: | Retkeily |
| mitat (p/l/k): | 2200/800/500mm |
| suositeltu rungon korkeus: | 195cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 300/220/220mm |
| vuodenaika: | Kesä, Kevät/syksy |
| Makuupussi: | Synteettinen makuupussi |
| eristys: | Synteettinen materiaali |
| mukavuuslämpötila: | +4°C |
| lämpötilaraja: | -1°C |
| äärilämpötila: | -17°C |
| Makuupussi ominaisuudet: | Vetoketju vasemmalla, Lämpökauluksella, Muumion muotoinen |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 1450g |
| valmistajan tuotekoodi: | 250297 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5709388149640 |
| Valmistajan sivu: | http://www.robens.de/ |