Robens Snowfall II -5 °C -makuupussi on suunniteltu tarjoamaan optimaalista lämpöä ja mukavuutta retkeilyyn kylmissä olosuhteissa. MicroThermo High Loft -eristyksen ansiosta tämä makuupussi tarjoaa erinomaisen eristeen ja loistavan pakkautuvuuden, mikä tekee siitä luotettavan valinnan retkeilyelämyksiisi. Innovatiivinen limittäisrakenne maksimoi tilavuuden ja varmistaa, että pysyt lämpimänä ja mukavana, kun taas vartaloa myötäilevä muotoilu ylläpitää ihanteellista lämpö-paino-suhdetta. Käytännölliset ominaisuudet parantavat Snowfall II:n suorituskykyä, mukaan lukien 3D-huppuleikkaus ja lisäeristeellä varustettu hain evä -jalkatila, joka minimoi vedon. Sotkeutumisen estävä vetoketjusuoja ja pitkä vetoketju lisäävät toiminnallisuutta, kun taas huppun nauhat mahdollistavat helpon säädön. Erittäin kosteutta siirtävä vuori takaa mukavuuden koko yön ajan. Pakkauskooltaan 29 x 21 cm ja kevyt tämä makuupussi on sekä kannettava että toimiva, mikä tekee siitä välttämättömän tuotteen käyttäjille, jotka etsivät luotettavuutta retkeilyvarusteistaan.
| Tuotenimi: | Robens Snowfall II -5°C Regular Makuupussi - Vetoketju vasemmalla - Green Vineyard |
| Valmistaja: | Robens |
| Tuotenumero: | ROB766450 |
| toiminta: | Retkeily |
| mitat (p/l/k): | 2050/750/480mm |
| suositeltu rungon korkeus: | 180cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 290/210/210mm |
| vuodenaika: | Kesä, Kevät/syksy |
| Makuupussi: | Synteettinen makuupussi |
| eristys: | Synteettinen materiaali |
| mukavuuslämpötila: | +1°C |
| lämpötilaraja: | -5°C |
| äärilämpötila: | -23°C |
| Makuupussi ominaisuudet: | Vetoketju vasemmalla, Lämpökauluksella, Muumion muotoinen |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 1395g |
| valmistajan tuotekoodi: | 250331 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5709388160218 |
| Valmistajan sivu: | http://www.robens.de/ |