Seeker 3 LW on monipuolinen kupoliteltta, johon mahtuu jopa kolme henkilöä. Sen joustava pystytysjärjestelmä mahdollistaa teltan pystyttämisen joko vain ulkoteltaksi, vain sisäteltaksi tai täydelliseksi suojaksi. Teltta on valmistettu HydroTex SilPoly RS -materiaalista, joka ei aiheuta painumuksia, ja siinä on 2000 mm:n ulkoteltta sekä luokkansa paras 5000 mm:n vesipatsaslatti. Se on sekä kevyt pakata että tinkimättömän säänkestävä. HydroTex SilPoly imee huomattavasti vähemmän vettä kuin nailon, joten se pysyy kevyempänä myös märissä olosuhteissa.
Se kuivuu myös nopeasti ja pysyy tiiviinä, vahvana ja ilman painumata, kosteuden vaikutuksesta, tarjoten tasaisen suorituskyvyn. Verkkosisäteltta edistää optimaalista ilmanvaihtoa, kun taas paneelit takaavat tehokkaan suojan tuulelta ja pölyltä. Lisäominaisuudet, kuten kaksi eteistilaa ja säädettävät ovet, parantavat esteettömyyttä ja ilmanvaihtoa, kun taas DAC Pressfit -sauvat takaavat kestävyyden ja helpon kuljetettavuuden.
| Tuotenimi: | Robens Teltta - Seeker 3 LW - Light Green |
| Valmistaja: | Robens |
| Tuotenumero: | ROB766445 |
| toiminta: | Retkeily |
| pakkauskoko (p/l/k): | 470/170/170mm |
| vesipatsas: | 2000mm |
| teltta / teltta / riippumatto tarkoitukseen: | Vaellus, Patikointi, Leirintä |
| telttarakenne: | Kupoli |
| Henkilömäärä: | 3 |
| teltan vähimmäispaino: | 2120g |
| teltan enimmäispaino: | 2250g |
| telttakepit: | 2 |
| sisäänkäynnit: | 2 |
| apse: | 2 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 2200g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5709388165299 |
| Valmistajan sivu: | http://www.robens.de/ |