Scoria UL -makuupussi on suunniteltu ultrakevyille seikkailuille, joissa mukavuus, lämpö ja pakkautuvuus ovat olennaisia. 850+ FP:n RDS-sertifioidulla 90/10-ankkapeitteellä ja pehmeällä 10D-polyesterikankaalla se tarjoaa poikkeuksellisen lämpöeristyksen minimaalisella painolla. Anatomisesti muotoiltu rakenne ja eriytetty täyte (60 % yläosa / 40 % alaosa) takaavat tehokkaan eristyksen ja optimaalisen painonsäästön. Tärkeimmät ominaisuudet, kuten 3D-muotoiltu huppu, paksusti pehmustettu tuulikaulus ja hainevä-jalkatila, tarjoavat koko kehon lämpöä ja suojaa kylmältä tuulelta.
Sisäpuoleltaan makuupussi tarjoaa käytännöllistä mukavuutta sisäisillä kiristysnauhoilla, jotka helpottavat säätämistä, sekä sisäisellä taskulla pienten tavaroiden säilyttämistä varten. YKK-vetoketjussa on takertumisen estävä suojus, joka takaa sujuvan käytön, ja ulkoiset silmukat helpottavat tuuletusta käytön jälkeen. Scoria UL yhdistää H-box-rakenteen ja erilaistetun leikkauksen, mikä parantaa untuvavuutta ja kestävyyttä, joten se on luotettava valinta kevyille retkille, joissa luotettava uni on ehdottoman tärkeää.
| Tuotenimi: | Robens Scoria UL +6°C Makuupussi Regular - Zip left - orange |
| Valmistaja: | Robens |
| Tuotenumero: | ROB766442 |
| toiminta: | Retkeily |
| sukupuoli: | Unisex |
| mitat (p/l/k): | 2050/850/530mm |
| suositeltu rungon korkeus: | 180cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 220/140/140mm |
| vuodenaika: | Kevät/syksy |
| Makuupussi: | Untuvamakuupussi |
| eristys: | Untuva |
| mukavuuslämpötila: | +11°C |
| lämpötilaraja: | +6°C |
| äärilämpötila: | -6°C |
| täytteen paino: | 181g |
| Makuupussi ominaisuudet: | Vetoketju vasemmalla, Lämpökauluksella, Muumion muotoinen |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Oranssi |
| Paino: | 450g |
| Kestävä kehitys: | RDS - Vastuullinen untuvastandardi |
| GTIN: | 5709388160539 |
| Valmistajan sivu: | http://www.robens.de/ |