PolarShield 100 -makuualusta on suunniteltu ammattilaisten toimesta tarjoamaan optimaalista eristettä ja mukavuutta, joten se on erinomainen valinta retkeilyyn. Sen innovatiivinen 3D-muoto ja pystysuuntaiset sivut maksimoivat pinta-alan, kun taas ainutlaatuiset syvennykset vähentävät painoa ja poistavat kylmät kohdat. Maton muotoilu tarjoaa erinomaiset eristysarvot ja 2 cm:n lisäpaksuuden, joka takaa rentouttavan kokemuksen. Kestävyyden takaamiseksi sivussa oleva staattinen kangas parantaa maton muotoa ja helpottaa täyttämistä. Delaminaatiota kestävä TPU-rakenne takaa luotettavuuden, kun taas PFAS-vapaa muotoilu korostaa Robensin sitoutumista ympäristövastuuseen. Varustettuna tehokkaalla Robens Peak -venttiilillä, joka takaa erinomaisen ilmankierron, sekä kätevällä kantolaukulla, joka helpottaa kuljetusta, Polarshield 100 on osoitus Robensin laadusta ja innovaatiosta.
| Tuotenimi: | Robens Polarshield 100 Makuualusta - Navy |
| Valmistaja: | Robens |
| Tuotenumero: | ROB766436 |
| toiminta: | Retkeily |
| mitat (p/l/k): | 2000/700/100mm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 360/240/240mm |
| vuodenaika: | All-season |
| lämpövastus (R-arvo): | 5.0 |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 2155g |
| valmistajan tuotekoodi: | 310138 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tyynyversio: | Makuualusta |
| GTIN: | 5709388159977 |
| Valmistajan sivu: | http://www.robens.de/ |