Pathfinder Light on suunniteltu tehokkaaseen kuljetukseen ja optimaaliseen mukavuuteen luonnossa. Kompaktin pakkauskoon (32 x 12 x 9 cm) ja kevyen rakenteensa ansiosta se tarjoaa erinomaista suorituskykyä ilman, että tilasta joudutaan tinkimään. Tärkeimpiä ominaisuuksia ovat kestävät verkkopaneelit, jotka lisäävät hengittävyyttä ja takaavat siten mukavuuden käytön aikana, sekä luotettavuutta lisäävä tukeva alumiinirunko. Reppu tarjoaa erinomaisen selkätuen, mikä sopii täydellisesti ruokailuun tai rentoutumiseen. Pathfinder Light toimitetaan kätevän kantolaukun ja kiinnityspisteiden kanssa, jotka helpottavat järjestelyä, mukaan lukien yhteensopivuus valinnaisen Robens-pullotelineen kanssa. Leveät jalat takaavat vakauden pehmeällä alustalla ja tekevät siitä luotettavan valinnan kaikille retkeilykokemuksille.
| Tuotenimi: | Robens Pathfinder Light Retkituoli - Musta |
| Valmistaja: | Robens |
| Tuotenumero: | ROB766434 |
| toiminta: | Retkeily |
| materiaali: | Alumiini |
| mitat (p/l/k): | 490/480/680mm |
| maksimikuorma: | 120kg |
| pakkauskoko (p/l/k): | 320/120/90mm |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 835g |
| valmistajan tuotekoodi: | 490110 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5709388159908 |
| Valmistajan sivu: | http://www.robens.de/ |