Robensin Observer Light -retkituoli on suunniteltu retkeilyn ystäville, jotka arvostavat luotettavuutta ja suorituskykyä. Kompaktit mitat (48 x 10 x 13 cm) ja paino (vain 1 265 g) tekevät siitä helposti mukana kuljetettavan ja ihanteellisen retkille, joissa paino ja pakkauskoko ovat ratkaisevia tekijöitä. Vankka alumiinirunko takaa pitkäikäisen käytön ja mukavuuden korkean selkänojan ja hengittävyyttä lisäävien verkkopaneelien ansiosta. Mukana toimitettava kantolaukku ei ole tarkoitettu vain kuljetukseen, vaan se voidaan kiinnittää myös runkoon monipuolisen järjestelyn mahdollistamiseksi. Lisäksi leveät jalat takaavat vakauden pehmeällä alustalla, kun taas sivussa oleva kiinnityskohta mahdollistaa valinnaisen Robens-pullotelineen käytännöllisen käytön.
| Tuotenimi: | Robens Observer Light Retkituoli - Musta |
| Valmistaja: | Robens |
| Tuotenumero: | ROB766430 |
| toiminta: | Retkeily |
| mitat (p/l/k): | 550/690/1000mm |
| maksimikuorma: | 120kg |
| pakkauskoko (p/l/k): | 480/100/130mm |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 1095g |
| valmistajan tuotekoodi: | 490112 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5709388159861 |
| Valmistajan sivu: | http://www.robens.de/ |